bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|08-04-2022

WielkaMoc Pomagania po raz drugi!

Tradycyjnie w okolicach świąt wolontariusze i wolontariuszki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku pod czujnym okiem p. Zyty Buchwald, p. Magdaleny Krajkowskiej oraz p. Jolanty Kuleszy zwierają szyki i przygotowują akcję o charakterze charytatywnym. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych po raz drugi zorganizowaliśmy kiermasz palm przygotowanych przez uczniów z architektury krajobrazu.

W piątek 8 kwietnia z samego rana sprzedawaliśmy je obok supermarketu Biedronka, tak aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta mogli włączyć się w akcję. Cały dochód ze sprzedaży – podobnie jak w ubiegłym roku – zdecydowaliśmy się przekazać na konto siostry Laury Kaczmarek, która pracuje jako misjonarka Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Sierra Leone. Z dumą możemy powiedzieć, że mieszkańcy Zbąszynka nie zawiedli i tym razem. W sumie zebraliśmy bowiem 663 złote i 93 grosze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję Wielkiej Mocy Pomagania – zarówno naszym architektkom i architektom przygotowującym wielkanocne ozdoby, uczennicom zaangażowanym w ich sprzedaż, jak i wszystkim zbąszynczanom, którzy je kupowali.