bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|10-05-2022

Militarna majówka z Commando

W poniedziałek 9 maja uczniowie klas mundurowych wraz z p. Robertem Baksalarym wzięli udział w Militarnej majówce z Commando, która odbyła się w parku za Zbąszyneckim Ośrodkiem Kultury. Była to okazja do ponownego spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando.

O godz. 11.00 młodzież z naszej szkoły przeszła ulicami miasta w miniparadzie wojskowej, a następnie uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 78 rocznicę bitwy o Monte Cassino, na które składały się m.in. apel poległych, wręczenie wyróżnień, złożenie kwiatów i wystąpienia zaproszonych gości oraz uroczysta zmiana warty.

O godz. 13.00 dla uczniów okolicznych szkół oraz zainteresowanych mieszkańców miasta zorganizowano tzw. żywą lekcję historii. Zakładała ona wystawę broni, pokaz wojskowych eksponatów i sprzętów oraz trening strzelecki (zasady posługiwania się bronią, nauka ładowania magazynku itp.). Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia pochodzące ze stron internetowych Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury (zob. więcej tutaj) oraz Urzędu Miejskiego w Zbąszynku (zob. więcej tutaj).