bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|02-11-2022

Przerwa na czytanie

W czwartek (27.10.2022 r.) z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zorganizowana została III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Do udziału w niej zaprosiliśmy nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i pracowników szkoły.

Realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” akcja miała na celu pokazanie, że czytanie może być pasjonujące i rozwijające. Chcieliśmy nią zachęcić do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu, dlatego namawialiśmy wszystkich, aby w czwartek przyłączyli się do bicia rekordu w czytaniu na każdej przerwie międzylekcyjnej. Cieszymy się, ze w tym dniu nie zabrakło w naszej szkole zaczytanych osób, co potwierdzają załączone niżej fotografie.

„Przerwą na czytanie” zakończyliśmy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Warto więc wspomnieć o pozostałych inicjatywach szkolnej bibliotekarz – p. Izabeli Michalak – które z tej okazji odbyły się w październiku. Uczniowie mieli sposobność wziąć udział m.in. w cieszącej się dużą popularnością loterii fantowej, która przy każdorazowym wypożyczaniu książek dawała szansę uczniom bądź nauczycielom zdobycia upominku. Inną z kolei propozycją aktywizującą młodzież był konkurs pt. „Czyja to karykatura” polegający na rozpoznawaniu wizerunków znanych polskich pisarzy i polskich pisarek.