bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|31-10-2022

Zbiórka dla zwierząt

W piątek 28 października – już po raz drugi w tym roku szkolnym – zorganizowaliśmy akcję charytatywną. Tym razem z inicjatywy p. Barbary Pieńkowskiej młodzież naszej szkoły zaangażowała się w pomoc potrzebującym zwierzętom.

W ramach akcji przygotowany został kiermasz słodkich i słonych wypieków oraz przekąsek, które z myślą o bezdomnych zwierzakach przyrządzili uczniowie i nauczyciele. Na każdej przerwie można było zakupić je w szkolnej świetlicy, a dochód, czyli 885 złotych, przeznaczony został na zakup niezbędnych rzeczy, które zostaną spożytkowane przez Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze niedaleko Zbąszynia. Ponadto nasi uczniowie z poszczególnych klas zakupili również puszki kociej karmy, które zostały przekazane Zuzannie Połomskiej – naszej absolwentce sprawującej opiekę nad wymagającymi wsparcia kotami.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Zarówno tym, którzy przyczynili się do jej zorganizowania w sposób czynny (przygotowanie plakatów promujących akcję, wypieków na kiermasz, ich sprzedaż, transport zakupionej karmy), jak i i tym, którzy wspomogli nas, kupując i delektując się przygotowanymi słodkościami i łakociami.