bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|14-11-2022

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada – jak co roku – świętowaliśmy w Polsce odzyskanie przez nasze państwo niepodległości, które nastąpiło w 1918 roku. Nieustannie dbamy o to, by nie zabrakło w naszej szkole patriotycznych akcentów związanych z tym dniem, dlatego też w środę 9 listopada cała społeczność spotkała się na szkolnym boisku, aby wziąć udział w krótkim apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nad przebiegiem szkolnych obchodów tego święta czuwała klasa 3A.

Spotkanie, które odbyło się o godz. 11.30, rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Tym samym przyłączyliśmy się do piątej edycji akcji „Szkoła do hymnu” w symboliczny sposób zrzeszającej wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne. Następnie głos zabrała Wiktoria Kaczmarek. W krótkim przemówieniu odwołującym się do słów naszego patrona – Jana Pawła II – przypomniała m.in., że „obowiązki wobec Ojczyzny dotyczą każdego Polaka. Każdy powinien swoją pracą, miłością i troską ogarniać cały naród”.

Warto również podkreślić, iż jako szkoła przyłączyliśmy się do gminnych obchodów Święta Niepodległości. W piątkowe przedpołudnie w kościele parafialnym odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny, a po jej zakończeniu – o godz. 12.00 – nastąpił przemarsz delegacji ulicami miasta na Skwer Niepodległościowy i złożenie kwiatów. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku było reprezentowane przez Justynę Koszykę, Wiktorię Kofnyt oraz Filipa Samczuka, za co im serdecznie dziękujemy.