bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|09-12-2022

Kształcenie zawodowe w praktyce

W ostatnim czasie nasi uczniowie z technikum mieli możliwość kształcenia swoich umiejętności oraz poszerzanie wiedzy poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach praktycznych oraz spotkaniach organizowanych w siedzibach firm, z którymi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku współpracuje. Poniżej krótka relacja z wybranych spotkań oraz zajęć.

29 listopada nasi informatycy oraz elektrycy z klasy 4IE odwiedzili firmę SECO/WARWICK w Świebodzinie – poznali specyfikę zakładu i projekty, którymi zajmują się jego pracownicy.

W ramach współpracy nasi mechatronicy uczestniczyli w zajęciach praktycznych z programowania przemysłowych sterowników PLC prowadzonych przez pracowników firmy. W ten sposób poszerzyli swoją wiedzę na zajęciach praktycznych.

Także robotycy z klasy 1IR uczestniczyli w zajęciach poza szkołą. 2 grudnia byli bowiem goszczeni przez pracowników firmy IKEA Industry. Spotkanie umożliwiło uczniom sprawdzenie praktycznych umiejętności programowania robotów na stanowiskach produkcyjnych.