bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|20-12-2022

„Opowieść wigilijna” w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury

We wtorek 20 grudnia nasi uczniowie – z myślą o swoich koleżankach i kolegach oraz mieszkańcach naszej gminy – pod opieką p. Kamila Kromskiego wystawili na deskach Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury sztukę teatralną pt. „Opowieść wigilijna” na motywach opowiadania Charlesa Dickensa. Fabuła utworu koncentruje się na głównym bohaterze – Ebenezerze Scrooge’u, którego widzowie poznają jako wyjątkowo nieuprzejmego mężczyznę oddającego się wyłącznie pomnażaniu majątku. W gruncie rzeczy Scrooge jest jednak samotnym człowiekiem, a przez to wyjątkowo nieszczęśliwym, co w wigilijną noc uświadamiają mu odwiedzające go duchy, na czele ze zmarłym przyjacielem Scrooge’a – Jakubem Marleyem.

Przedstawienie przygotowane przez uczniów miało swoją premierę o godz. 12.00, kiedy to widzami byli uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku. Godzinę później sztukę przyszli zobaczyć pozostali uczniowieze szkoły. Po południu natomiast – o godz. 17.00 – możliwość obejrzenia przedstawienia daliśmy mieszkańcom naszego miasta, w tym także rodzicom uczniów, których nie brakowało.

W główną postać Ebenezera Scrooge’a z wielkim powodzeniem wcielił się Piotr Sołtysik z klasy 4EM. W pozostałych rolach (w kolejności alfabetycznej) wystąpili: Krzysztof Bachanek z klasy 1A (Chłopiec), Marcin Bartkowiak z klasy 4EM (Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia), Mateusz Gajos z klasy 3A (Jegomość 1), Zuzanna Gołek z klasy 2A (Żona Freda), Wiktoria Kaczmarek z klasy 3A (Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia), Kinga Krym z klasy 1A (Ukochana Scrooge’a z młodości), Maksym Lapshyn z klasy 3IA (Mężczyzna 1), Emilia Nowak z klasy 1A (Fan), Kajetan Haliniak z klasy 3EM (Duch Dawnych Świąt Bożego Narodzenia), Agata Jańczak z klasy 1A (Służąca), Konrad Korzeniewski z klasy 4IA (Jegomość 2), Mikołaj Łysakowski z klasy 4IA (Człowiek z nagrobkiem), Jagoda Mitek z klasy 1EA (Kobieta), Kacper Misiewicz z klasy 3A (Mężczyzna 2), Igor Ostrowski z klasy 2EM (Bob Cratchit), Adrian Piasecki z klasy 4EM (Joe), Błażej Piskorski z klasy 2A (Mały Scrooge), Nikodem Polechajło z klasy 1A (Młody Scrooge), Piotr Roziński z klasy 4EM (Pracz), Maria Sowińska z klasy 1A (Pani Cratchit), Andrzej Spychała z klasy 4EM (Jakub Marley), Oskar Stroiński z klasy 4IA (Fred). Na uwagę zasługuje fakt, że do przedstawienia udało się zaangażować siostrę naszego ucznia – 7-letnią Antoninę Haliniak, która wystąpiła jako Tola (w wersji oryginalnej – Tim). Wszyscy aktorzy spisali się na medal i odegrali role z zaangażowaniem, za co im serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Podziękowania także należą się dyrekcji i pracownikom Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Malwinie Kubickiej, panu Wojciechowi Podemskiemu oraz panu Przemysławowi Zalewskiemu, którzy wspierali to przedsięwzięcie od strony technicznej. Bez ich pomocy sztuka nie odniosłaby tak dużego sukcesu. Poniższa fotorelacja pochodzi ze strony internetowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury: