bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

X Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

W piątek 24 marca br. w Żaganiu odbył się 10. Międzywojewódzki Konkurs o Tytuł Supertechnika Mechatronika. Celem konkursu jest nie tylko pogłębianie i poszerzanie wiedzy z zakresu kwalifikacji zawodowych uzyskiwanych w trakcie kształcenia w technikum, ale także popularyzacja wiedzy na temat mechatroniki wśród uczniów techników mechatronicznych.

Konkurs składał się z etapu drużynowego i indywidualnego. Wzięło w nim udział 22 uczniów z 10 szkół z 6 województw. Miło nam poinformować, że nie zabrakło wśród nich reprezentacji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Naszą szkołę reprezentowali Marcin Bartkowiak oraz Andrzej Spychała z klasy 4EM.

Po raz ósmy drużynowo w konkursie zwyciężyli gospodarze, tj. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Załoga CKZiU zdobyła równie zaszczytne drugie miejsce. Brązowy medal w rozgrywkach grupowych zawędrował na ręce uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku.

Indywidualnie tytuł Supertechnika Mechatronika roku szkolnego 2022/2023 otrzymała uczennica z Żagania – Joanna Pisarczyk. Nasi uczniowie zajęli kolejno miejsca III (Andrzej Spychała) oraz IV (Marcin Bartkowiak). Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem młodzieży był p. Mariusz Graczyk, któremu również składamy słowa podziękowania i powinszowania.