bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zakończenie nauki uczniów klas maturalnych

26 kwietnia 2024 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury miała miejsce bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość, której głównymi bohaterami byli uczniowie klasy 4A, 5EM, 5IA. W to piątkowe popołudnie odbyło się bowiem zakończenie ich nauki w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Gala pożegnania tegorocznych absolwentów została przygotowana przez uczniów klasy 3EM pod kierunkiem p. Joanny Mewes, a prowadzili ją: Piotr Kędzierzyński i Jakub Mazur. Udział w okolicznościowej akademii wzięli: burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, radny powiatu świebodzińskiego Marcin Minta, dyrektor szkoły Ewa Omelczuk, wicedyrektor Joanna Korzeniewska, a także nauczyciele oraz rodzice i bliscy naszych absolwentów.

Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Ewa Omelczuk, która dokonała podsumowania czterech bądź pięciu lat pobytu uczniów w naszej szkole. Absolwentom klasy 4A złożyła gratulacje z racji ukończenia liceum ogólnokształcącego, natomiast wobec uczniów klasy 5EM i 5IA skierowała powinszowanie z powodu finalizacji nauki w technikum.

Następnie słowa do maturzystów skierował pan Wiesław Czyczerski, który jako włodarz miasta co roku wyróżnia dwóch najlepszych absolwentów (po jednym z każdego typu szkoły) jednorazowym stypendium. W tym roku nagrodę burmistrza otrzymała Marika Grobys jako najlepsza absolwentka liceum oraz Oskar Stroiński z technikum. Serdecznie gratulujemy Marice i Oskarowi wysokich osiągnięć. W dalszej kolejności radny powiatu świebodzińskiego pan Marcin Minta nagrodził z kolei Wiktorię Kaczmarek i Martynę Manię za ich wkład i zaangażowanie w prace Młodzieżowej Rady Powiatu Świebodzińskiego.

Z dumą pragniemy podkreślić, że osób zasługujących na wyróżnienie w naszej szkole było znacznie więcej. Wysokie wyniki w nauce wraz z bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem – poza wskazanymi wyżej Mariką i Oskarem – uzyskali także:
z klasy 4A: Kornelia Gołek, Wiktoria Grobys, Marta Kalitka, Zuzanna Wyrwa, Gracjan Kozyra i Wiktoria Kaczmarek;
z klasy 5EM: Andrzej Spychała;
z klasy 5IA: Julita Aptacy, Piotr Hoły, Adrian Kowalski.

Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez szkołę. Na ręce ich rodziców zaś panie dyrektor złożyły listy gratulacyjne.

Warto wspomnieć, że zakończenie nauki w szkole to okazja, by docenić zaangażowanie wszystkich, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły na różne sposoby i w miarę swoich możliwości. Z tego powodu na scenę widowiskową zaproszono szersze grono absolwentów wyróżniających się aktywnością sportową, teatralną, wolontariacką itp. Każdemu z osobna pragnęliśmy złożyć serdecznie podziękowania.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych zostało uświetnione występami artystycznymi. Okazję do pokazania się miało Szkolne Koło Teatralne, które na kilkanaście dni przed maturami przedstawiło w kabaretowym skeczu treść „Pana Tadeusza” (więcej przeczytasz o tym tutaj). Podziwiano także wokalne popisy naszych uczniów – Oliwii Banach z klasy 2EA oraz Jakuba Mazura z klasy 3EM, a także występ szkolnych czirliderek.

Zwieńczeniem wyjątkowego dnia pełnego wzruszeń były przemówienia absolwentów, którzy złożyli podziękowania dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, a także wychowawcom p. Annie Szulc (wych. kl. 4A), p. Magdalenie Krajkowskiej (wych. kl. 5IA) i p. Mariuszowi Mazurkowi (wych. kl. 5EM) za codzienną edukację, wychowanie i opiekę.

Wszystkim Abiturientom chcemy złożyć gratulacje z powodu ukończenia zbąszyneckiego CKZiU. Dziękujemy za Waszą obecność i życzymy powodzenia na czas zbliżającej się maturalnej sesji egzaminacyjnej oraz wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu, którego próg właśnie przekraczacie.