bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|08-03-2013

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

„ Nam nie jest obojętne, jak będziemy pisali i mówili”

Witold Doroszewski

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, zorganizowany przez I Gimnazjum w Zbąszynku pod patronatem Komisji Języka Polskiego, rozstrzygnięty- MISTRZOWIE- wyłonienieni. Jest wśród Nich Nasza Uczennica- maturzystka– Izabela Szymkowiak, która zajęła drugie miejsce w Konkursie pod hasłem- Połam Pióro”.

W zmaganiach wzięło udział troje laureatów przeprowadzonego 15.02.2013r. w Naszej Szkole Konkursu Ortograficznego „Dyktando na medal”: Alicja Eichler, Izabela Szymkowiak i Michał Letki, a ich rywalami byli Najlepsi z Najlepszych z innych szkół Naszego miasta i gminy. Konkurs odbył się w auli I Gimnazjum w Zbąszynku. Gościem honorowym był językoznawca wykładowca UAM w Poznaniu, profesor dr hab. Tadeusz Zgółka, członek Zarządu Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk, który wygłosił interesujący wykład na temat współczesnego języka polskiego i pojawiających się w nim coraz częściej brukselizmach. Uroczystość uświetnili również dr Anna Zgółkowa, Burmistrz Wiesław Czyczerski i Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur.

To budujące, że Naszej Młodzieży nie jest obojętne, jak będą pisali i mówili!

„ A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą!”

F.K. Dmochowski

Teresa Szulczewska