bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|22-03-2013

Z wizytą na Uniwersytecie Zielonogórskim

Już po raz kolejny młodzież ZST w Zbąszynku gościła na Uniwersytecie Zielonogórskim.

4 marca 2013r. grupa 43 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Elżbietą Spychała i Renatą Lichtarowicz uczestniczyła w organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Zielonogorski spotkaniu, którego celem była promocja kierunków matematycznych, technicznych i przyrodniczych.

W trakcie ciekawych wystąpień i pokazów przekazywano młodzieży informacje na temat kierunków, jakie warto studiować ze względu na pogłębiający się deficyt inżynierów na polskim rynku pracy.

Na zakończenie przedstawicielka MNiSW pani Elżbieta Tokarska wręczyła przedstawicielom szkół prezenty w postaci mikroskopów USB – nasza szkoła otrzymała dwa takie mikroskopy, które doposażą pracownie przedmiotowe.