bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|18-03-2014

POKOT 2014 – nowa odsłona za nami!

POKOT( Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne) to Święto Teatru! Aktorzy na POKO-cie- wcale nie leżą pokotem ( z terminologii myśliwskiej) ani nie gonią kota, który uciekł(choć statuetkę z jego podobizna otrzymaliśmy), wręcz przeciwnie, grają, i to na całego!! Prezentowane są spektakle przygotowane przez amatorskie teatry. W tym roku wystawiono dwadzieścia dwie sztuki.

Celem festiwalu jest pokazanie najnowszych amatorskich spektakli, przygotowanych w roku artystycznym 2013/2014. W tym przeglądzie Nasze szkolne koło teatralne „ KOLAŻE” uczestniczy już od 2002 roku. Mamy w swoim dorobku sukcesy, nagrody, nawet Wojewody Lubuskiego.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 14-16 marca 2014 r. w Gorzowie Wielkopolskim, w gościnnym i klimatycznym Teatrze im. Juliusza Osterwy, w którym wszyscy adepci aktorstwa to jedna rodzina teatralna.Na program przeglądu złożyły się spotkania z aktorami, warsztaty twórcze: z choreografii, emisji głosu, aktorstwa, otwarte próby spektakli, konsultacje reżyserskie.

Tradycją POKOT-u są odbywające się po spektaklach spotkania i dyskusje z ich twórcami i wykonawcami.Są one bardzo ważnym elementem festiwalu, a ponadto dają możliwość bezpośredniej konfrontacji na płaszczyźnie twórca – odbiorca.

POKOT ma wspaniałą publiczność – młodą, wrażliwą, uważnie chłonącą każde słowo i gest, a co najważniejsze niezależną, zawsze posiadającą własne zdanie. To właśnie od Nich otrzymaliśmy wiele słów uznania dla naszej sztuki pt.” Fobia” oraz indywidualnie dla poszczególnych Aktorów, najwięcej Ola Trypucka za rolę Fobii/Potwora, który osaczał główną bohaterkę( Agatę Gorgiel), Małgosia Graczyk i Ania Kokot ( w roli laleczki), Ada Gołębiewska i Kacper Ciółko, którzy z powodzeniem wcielili się w kilka ról. Nad oprawą muzyczną, opracowaną przez Olę Trypucka, czuwał Adrian Mól.

POKOT nie ma charakteru konkursowego aczkolwiek zespoły otrzymują nagrody i wyróżnienia, które przyzna powołana przez organizatorów Rada Artystyczna. Spektakl będzie można obejrzeć 27 marca br. w zbąszyneckim Domu Kultury podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. ZAPRASZAMY!!Również do udziału w warsztatach teatralnych:-)

opiekun Koła Teatralnego Kolaże – Teresa Maria Szulczewska