bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|30-09-2014

I Młodzieżowy Sejmik w Zielonej Górze

22 września 2014 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w posiedzeniu I Sejmiku Młodzieżowego, który odbył się w Sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze w ramach obchodów 25-lecia wolności oraz 10-lecia uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. W pierwszej części obrad młodzież miała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem samorządu i jego organami. Zagadnienia te przedstawione zostały przez przewodniczącego sejmiku Tomasza Możejko oraz marszałek Elżbietę Polak. W tej części obrad wystąpił także gość specjalny Ryszard Czerniawski- Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. Zachęcał on młodych ludzi do promowania postaw obywatelskich. W drugiej części obrad młodzież podzielona została na sześć klubów sejmikowych, których zadaniem było przygotowanie argumentów popierających lub odrzucających tezę „25 lat wolności: Jednostka nie zerem lecz siłą- wystarczy tylko chcieć”. Po krótkiej naradzie każdy z klubów zaprezentował swoje stanowisko. Młodzież miała również możliwość zadania pytań zarządowi województwa. Młodzi ludzie pytali o konkretne inwestycje na swoim terenie a także o rozwój szkolnictwa zawodowego. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Tyszkiewicz z klasy 2 EA (Technik elektryk) – obejmując funkcję radnego oraz uczennice klasy 3 A (LO): Barbara Chorobińska, Daria Szulc oraz Adrianna Gołębiowska pod opieką pana Roberta Baksalarego.

TVP Gorzów

lubuskie.pl