bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Daniel|22-10-2014

Wielki Turniej Edukacji Medialnej

 

od 1 do 31 października 2014 trwa rejestracja uczestników i uczestniczek do II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej (WTEM), organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska. Jest to konkurs skierowany do uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie tradycyjnych i nowych mediów. Jego celem jest propagowanie edukacji medialnej i informacyjnej oraz kształtowanie świadomych użytkowników mediów.

Pierwszy etap Turnieju, w formie testu on-line, odbędzie się 18 listopada 2014 r.

Etap drugi to projekt do samodzielnej realizacji, nad którym uczestnicy będą pracować w lutym 2015 r.

Uczniowie i uczennice, którzy awansują do finału WTEM, spotkają się w w kwietniu 2015 r. w Warszawie podczas ostatecznego pojedynku o główną nagrodę, którą jest wyjazd na Digital Media Summer Camp na Mercer University w Macon (Georgia, USA). Laureaci finału otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Uczestników konkursu zgłaszają opiekunowie – nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy kultury, którzy muszą wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się pod adresem edukacjamedialna.edu.pl/WTEM. Znajdują się tam również informacje o konkursie, harmonogram oraz regulamin. Świetnymi materiałami dla uczestników oraz wspierających ich opiekunów są zasoby stworzone przez Zespół Fundacji Nowoczesna Polska:http://edukacjamedialna.edu.pl/lekcje/.