bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Daniel|12-02-2016

ŚWIĘTO SIATKÓWKI W ZST ZBĄSZYNEK

W naszej szkole upłynęło kilka dni pod znakiem rywalizacji na boiskach siatkarskich.

1) We wtorek 9 lutego męska drużyna ZST rozpoczęła udział w rozgrywkach Zbąszyneckiej Lidze Piłki Siatkowej. Pierwszy mecz w lidze zakończył się zwycięstwem naszego zespołu, który pokonał 3:0 drużynę MOW Babimost. Ligowe zawody odbywają się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Następne spotkanie odbędzie 16 lutego na tym samym obiekcie, a rywalem naszych chłopaków będą Babki ze Zbąszynka. Życzymy udanych występów i oczywiżcie zwycięstwa w Lidze

2) Żeńska drużyna piłki siatkowej naszej szkoły rozegrała turniej powiatowy w ramach „Licealiady”. Zawody odbyły się w środę 10 lutego na Sali ZST. Boiskowe zmagania czterech drużyn zakończyły się zwycięstwem dziewcząt z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Nasz zespół skończył rywalizację na drugim miejscu. W pierwszym meczu dziewczęta z ZST uległy 1:2 po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu drużynie z Rogozińca. Jak się później okazało było to spotkanie decydujące o zwycięstwie w całym turnieju, gdyż oba zespoły w pozostałych meczach pokonały reprezentantki LO Świebodzin (3 miejsce) i PZSTiZ Świebodzin (4 miejsce). Dziękujemy za walkę i życzymy udanych występów na siatkarskich boiskach.

3) W ZST miał miejsce kolejny dzień zmagań na boisku siatkarskim. Tym razem drużyny męskie walczyły o tytuł mistrza powiatu świebodzińskiego i prawo gry w dalszych rozgrywkach „Licealiady”. Nasi chłopcy nie dali szans drużynom z ZSL Rogoziniec i LO Świebodzin wygrywając oba mecze po 2:0. Przewaga umiejętności i wyszkolenia naszej drużyny była widoczna w każdym momencie gry. Udane zagrania nagradzane były owacjami przez licznie zgromadzonych kibiców. Rywalizacja pomiędzy Rogozińcem a Świebodzinem zakończyła się zwycięstwem tych pierwszych co zdecydowało o zajęciu przez nich drugiego miejsca w turnieju. Dziękujemy za grę, emocje i zwycięstwo oraz życzymy pomyślnych wyników w dalszej rywalizacji.

Szczególne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację turniejów: Pani Dyrektor Ewie Omelczuk za zawsze życzliwe podejście do sportu szkolnego, Ewie Sikorskiej za sędziowanie meczów, uczniom – sędziom i wszystim pożądkowym. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.