bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|29-11-2016

Sprawozdanie z III Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego

Dnia 24 października 2016 odbył się III Lubuski Sejmik Młodzieżowy. O godzinie 10:00 młodzież z naszego województwa zasiadła w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, aby uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem „Lubuskie 2030 – region spełniający oczekiwania młodych. Tu spełnią się moje marzenia?”

Z naszej szkoły w rolę radnych wcielili się Agnieszka Szymkowiak z klasy IIIA, oraz Jakub Tyszkiewicz z IVEA. W spotkaniu w charakterze dziennikarzy uczestniczyli Oliwia Kostrzewska z IIIA wraz z Łukaszem Pilarskim z IVEA. Uczniowie brali udział w obradach Sejmiku Młodzieżowego, nasi redaktorzy natomiast przeprowadzali relację z tych wydarzeń. Podczas spotkania wystąpiła Pani Marszałek Województwa – Elżbieta Polak oraz Przewodniczący Sejmiku – pan Czesław Fiedorowicz.

Marszałek Województwa, pani Elżbieta Polak, przedstawiła największe atrakcje naszego regionu np. organizowany corocznie w Kostrzynie Przystanek Woodstock.

Przewodniczący Sejmiku opowiedział o kompetencjach Sejmiku Wojewódzkiego, przebiegu sesji oraz o tym kto wchodzi w jego skład. Sejmik Województwa powołał komisje dotyczące różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Jedną z kompetencji Sejmiku Wojewódzkiego jest nadawanie różnorodnych odznaczeń i tytułu honorowego obywatela województwa. Po panelu dyskusyjnym oraz przegłosowaniu propozycji radnych młodzieżowych Pani Marszałek podsumowała i zakończyła obrady, dziękując wszystkim za zaangażowanie. Wszystkim uczestnikom wręczono przygotowane pamiątki.

Opiekunem grupy był pan Marcin Kumke.

FB_IMG_1480317408256FB_IMG_1480317326219