bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

7 edycja Wagarów w ZST za nami!

wagary 2017
Już po raz siódmy pierwszy dzień wiosny w naszej szkole minął pod hasłem Wagarów w ZST. Był to dzień, podczas którego gimnazjaliści mogli zobaczyć naszą szkołę i zajęcia od środka.

W tym roku, pobity został rekord zainteresowania naszymi warsztatami! Po raz pierwszy odwiedziło nas blisko 300 osób z okolicznych gimnazjów ze Zbąszynka, Szczańca, Świebodzina, Brójec, Babimostu, Tuchorzy, Międzyrzecza oraz ze Zbąszynia.

Dla naszych gości przygotowaliśmy 11 warsztatów tematycznych : JĘZYKI OBCE INACZEJ, EKSPERYMENTY NIE TYLKO DLA BIOLOGA, ZABAWY W ELEKTRYKA, DRUK 3D – TO NIE TAKIE TRUDNE, KRASNAL W OGRODZIE – HIT CZY KICZ?, OD WYŻU DO NIŻU …OD KRATERÓW DO KOMPUTERÓW, MECHATRONIKA DLA DOMU I PRZEMYSŁU, BLIŻEJ KOSMOSU, WARSZTATY HISTORYCZNE KU NIEPOLDLEGŁEJ…, MEDIA OKNEM NA ŚWIAT i TRAMPOLINA KREATYWNOŚCI/MOŻLIWOŚCI, MÓJ WYMARZONY OGRÓD.

Swoje zawody zaprezentowali również uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej – fryzjerzy – zmieniali lub odświeżli fryzury , mechanicy – na boisku prezentowali swoje umiejętności naprawiając samochody, kucharze – częstowali pysznymi daniami, lakiernicy i sprzedawcy prezentowali tajniki swoich zawodów, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie malowali ściany w szkolnej piwnicy.

Specyfikę pracy w swoich zakładach przedstawiły także okoliczne firmy Steinpol oraz IKEA.

Poza tym można było zwiedzić szkolne muzeum historyczne, obejrzeć makietę kolejki, zajrzeć na pokład szkolnego jachtu, zobaczyć musztrę uczniów klasy pożarniczo-wojskowej czy podziwiać występ cheerleaderek.

Serdeczną i życzliwą atmosferę odczuwało się w każdym miejscu ZST. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Jednak nie osiagnęlibyśmy tego bez Was Gimnazjaliści!

Dziękujemy za zainteresowanie i wspólnie spędzone chwile :-)

Do zobaczenia we wrześniu :-)