bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|09-05-2017

Zwycięstwo naszych uczniów w V Międzyszkolnym Dyktandzie „Połam Pióro”

Dnia 9 maja w Gimnazjum im.Polskich Olimpijczyków w Zbąszynku odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Dyktanda „Połam Pióro” odbywającego się pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Reprezentanci naszej szkoły okazali się niepokonani – Adam Rutkowski, tegoroczny absolwent klasy 3a oraz maturzysta zajął 1 miejsce, Marta Graczyk – uczennica klasy 2a – zajęła miejsce drugie, zaś trzecia reprezentantka – Oliwia Buratowska (2a) otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy dyktanda mieli okazję wysłuchania wykładu wygłoszonego przez profesora UAM , pana Tadeusza Zgółkę, dotyczącego troski o właściwy, komunikatywny i piękny język wypowiedzi oraz dbałości o styl.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!

Zdjęcie od Zyta Buchwald(1) Zdjęcie od Zyta Buchwald(2) Zdjęcie od Zyta Buchwald