bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|01-06-2017

Od malucha poznaję ZST

29 maja w ZST gościliśmy dwie grupy przedszkolaków ze zbąszyneckiego Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem. Dzieciaki odwiedziły nas w ramach akcji promocyjnej „Od malucha poznaję ZST”. Sześciolatki wraz ze swoimi wychowawczyniami – p.Anną Matysiak, p.Justyną Paszkiewicz oraz p.Agnieszką Zienkowicz, zwiedziły naszą szkołę. Miały okazję obejrzeć pracownię mechatroniczną, w której p.Mariusz Graczyk zaprezentował im tajniki konstruowania robotów ze znanych dzieciom klocków Lego. Nie lada atrakcją okazała się tablica multimedialna i zabawa w małego kompozytora muzyki organowej oraz gra sudoku. Najstarsi podopieczni przedszkola pod okiem p. Ryszarda Pietrzaka obejrzeli również eksponaty znajdujące się w Szkolnym Muzeum Historycznym. Następnie uczennice architektury krajobrazu zaprezentowały dzieciakom makiety i opowiedziały o swoim przyszłym zawodzie projektanta. Największą atrakcją niewątpliwie okazała się wizyta w Szkolnym Klubie Miłośników Kolei i możliwość oglądania makiety kolejowej. Dzieciaki z uśmiechami zachwytu z entuzjazmem i zaciekawieniem zwiedziły naszą szkołę. Mamy nadzieję, że odwiedziny umiliły im czas świętowania zbliżającego się Dnia Dziecka.

Życzymy im dużo ciekawości świata, niegasnącego uśmiechu na twarzy oraz zawitania za kilka lat w murach Naszej Szkoły :-D