bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|09-04-2018

IX EDYCJA KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ „FLY HIGH” W ZIELONEJ GÓRZE

28 marca 2018 r. w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyła się dziewiąta edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej „FLY HIGH”, w której wśród 18 innych finalistów wzięły udział także dwie uczennice naszej szkoły – Weronika Grina i Kamila Suwiczak (klasa 1A), wyłonione podczas poprzedniego etapu konkursu.

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Zielonej Góry pana Janusza Kubickiego, Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego pani Elżbiety Anny Polak, patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Ewy Rawy, opieką medialną Gazety Lubuskiej, patronatem medialnym TVP Oddział w Gorzowie Wielkopolskim oraz patronatem Wydawnictwa Pearson.

Niesprzyjające w tym dniu warunki pogodowe – za oknem była prawdziwa zima z nieoczekiwanym śniegiem – nie mogły ochłodzić panujących na sali Hydro(za)gadki gorących emocji towarzyszących uczestnikom, którzy na wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, artystyczne, językowe. Oprócz występu wokalnego, każdy z uczestników przygotował filmik na swój temat.

Przed jury, w którego skład weszli znani specjaliści ds. muzyki, wokalu, emisji głosu, fonetyki języka angielskiego, stało niełatwe zadanie – wybór trzech najlepszych finalistów. Tym razem wybór ten nie był na stronie naszych utalentowanych dziewcząt, które długo i starannie przygotowywały się do konkursu pod opieką pana Michała Łysiaka, ale wierzymy, że zwycięstwa w innych konkursach jeszcze przed nimi. Satysfakcja z możliwości występu na scenie ZOK w finale oraz zmierzenia się z innymi uczestnikami, duch zabawy i zdrowej rywalizacji, miła atmosfera, upominki, dyplomy i pamiątkowe zdjęcia były rekompensatą za włożony trud.

Opiekun Tatiana Zalewska