bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|30-10-2012

Czas dla ducha…

 

W dniach od 16 do 18 października 2012 nasi uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych.

W tym roku na zaproszenie księdza proboszcza, Jerzego Kordiaka, przybyły do nas z dalekiego, skierniewickiego Zgromadzenia Sióstr Apostolinek – siostra Anna Maria i siostra Alicja.

Pierwszego dnia młodzież tworzyła plakat związany ze współczesnymi wyobrażeniami na temat ideału kobiety i mężczyzny. W pierwszej rekolekcyjnej katechezie siostry przedstawiły Bożą koncepcję kobiecości i męskości.

W drugim dniu rekolekcji uczniowie mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz mieli okazję obejrzeć poruszający film pt. „Spotkanie”.

Ostatniego dnia rekolekcji ksiądz wikariusz Damian Kołodziej odprawił uroczystą msza świętą, będącą zwieńczeniem trzydniowych spotkań. Siostra Alicja wygłosiła do młodzieży słowo, przypominając o tym, by nie bała się swoich pragnień i podążała za wzorem Patrona szkoły – Jana Pawła II, który powtarzał im, że nadzieja i miłość pomagają stawiać czoła codziennym przeciwnościom.

Siostry podziękowały młodzieży za uczestnictwo, godną postawę i zaangażowanie podczas rekolekcji, a radością ze spotkania z uczniami ZST podzieliły się nawet na stornie internetowej swojego Zgromadzenia.

Jesteśmy wdzięczni i również serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość, wyrozumiałość i przekazane treści.