bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dnia 09.11.2018r. w naszej Szkole odbyło się uroczyste świętowanie 100- lecia Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 na placu przyszkolnym wszyscy odśpiewali uroczyście narodowy hymn – Mazurek Dąbrowskiego. Naszą szkołę w ten szczególny dzień odwiedziły dzieci z przedszkola „Pod Muchomorkiem” oraz uczniowie lokalnych szkół podstawowych ze Zbąszynka i Dąbrówki Wlkp. Podczas uroczystości można było zobaczyć sprzęt wojskowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz bojowy – rosomak. Nie zapomniano również o małym poczęstunku. Uczniowie mogli skosztować prawdziwej, wojskowej grochówki z chlebem oraz posilić się słodkim pączkiem i napić się rozgrzewającej herbaty.

W holu szkoły została zorganizowana wystawa prac malarskich pana Przemysława Basińskiego – można było obejrzeć obrazy przedstawiające sceny i postacie historyczne .

Jesteśmy dumni z tego, że w tak uroczystym dniu mogliśmy wspólnie świętować tak ważny dla naszej Ojczyzny moment.

Autor tekstu: Marzena Bręk (1A)