bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|13-11-2012

„Dzień Pierwszaka”

Środa 31.10. 2012 przejdzie do historii Naszej Szkoły jako dzień otrzęsin najmłodszego rocznika. Scenariusz imprezy opracowali i przeprowadzili uczniowie kl. II m, która okazała się być najlepszą spośród pierwszych klas w ubiegłym roku.

Obchody Dnia Pierwszaka służą integracji najmłodszych uczniów Naszej Alma Mater, sprawdzeniu wiedzy na temat szkoły, sprawności fizycznych i innych zdolności. Konkurencje dotyczyły różnych dziedzin i dyscyplin, sprawdzały kreatywność, np. kiedy należało spontanicznie ułożyć układ taneczny do wylosowanego utworu muzycznego, stworzyć z gazet i papieru toaletowego pomnik kota, propagować zdrowy tryb życia i odżywiania, np. w piciu kefiru przez słomki na czas lub jedzeniu jabłek bez użycia rąk. Pomysłowość Pierwszaków była godna pochwały. Również Wychowawcy stanęli w szranki konkursowe. Poproszono Ich o wyrecytowanie list Swoich Wychowanków, podanie ilości godzin lekcyjnych w kolejne dni tygodnia i celne kopnięcie piłki do bramki, dzielnie bronionej przez drugoklasistę, wybranego spośród organizatorów. Główną imprezę poprzedziła dwudniowa realizacja zadań: w poniedziałek Uczniowie mieli przynieść książki, zeszyty i przybory szkolne w jakichkolwiek torbach, tylko nie w plecakach typowo do tego służących. We wtorek Pierwszaki maszerowały po szkolnych korytarzach w strojach nocnych, piżamach, porannikach, kapciach itp. Komisja złożona z organizatorów skrupulatnie liczyła i zapisywała punkty. Każda pierwsza klasa wylosowała również swój „kolor”, w którym miały być Ich stroje w dniu finału.

W środę uroczystość rozpoczął przemarsz i prezentacja wszystkich klas i ich Wychowawców.Była to prawdziwie barwna parada, przy dźwiękach weselnego marsza. Każdą klasę wprowadzała „hostessa” z tabliczką identyfikacyjną, która towarzyszyła Swoim Podopiecznym od początku do końca imprezy, strzegła prawidłowości ocen, reprezentowała „interesy” klasy. Organizatorzy przygotowali szereg konkurencji. Panował duch zdrowej rywalizacji, harmonii i doskonałej zabawy. Wyniki zmagań skrupulatnie i obiektywnie oceniało Jury, na czele z Panią Dyrektor Szkoły, Ewą Omelczuk, nauczycielem wychowania fizycznego, Panem Ryszardem Braunem i Przewodniczącą szkolnego MRS-u, Martą Dylewską.

Uroczystość zakończyło ogłoszenie wyników – najlepsza okazała się klasa informatyczna, z Wychowawcą, Panem Mariuszem Królem. Sam finał stanowiło ślubowanie, którego rota ułożona z dużym poczuciem humoru, dotyczyła praw i obowiązków zaślubionych, pełnoprawnych Uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku.

Kolejne zaprzysiężenie nowego rocznika pierwszoklasistów za rok, a przygotują je tegoroczni Zwycięzcy.

Impreza była bardzo udana. Na uwagę zasługuje fakt, że przebiegła sprawnie i była atrakcyjna dzięki włączeniu się w jej zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie wszystkich Uczniów klasy II m.

mgr Teresa Szulczewska

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziesz w galerii