bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|18-04-2023

Dzień Doradztwa Zawodowego w CKZiU

We wtorek 18 kwietnia 2023 r. w budynku sali gimnastycznej odbył się Dzień Doradztwa Zawodowego. Dzień ten – przypominający organizowane w wielu miejscach targi pracy – był przygotowany przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas naszej szkoły, którzy stoją właśnie u progu kolejnego etapu swojego życia. Dla wielu z nich będzie pewnie wiązał się on z pracą zawodową. Możliwość wzięcia udziału w targach mieli także uczniowie klas ósmych szkół podstawowych rozważający dalszą edukację (nierzadko powiązaną z kształceniem branżowym).

Uroczystego otwarcia Targów dokonali Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Dyrekcja naszej szkoły: p. dyrektor Ewa Omelczuk wraz z p. wicedyrektor Joanną Korzeniewską. Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy poszczególnych firm oraz porozmawiać na temat oczekiwań odnoszących się do umiejętności i kwalifikacji stawianym potencjalnym kandydatom. Swoje oferty przedstawiły następujące firmy: Seco-Warwick S.A. Świebodzin, Wojska Obrony Terytorialnej Skwierzyna, PKP Cargo Poznań, ZUH DOMO Zbąszynek, Komenda Powiatowa Policji Świebodzin, ATE Zbąszyń, Nestlé Polska S.A. oddział w Kargowej, Koleje Wielkopolskie Poznań, Fotografia Ewa Breś, AddGrenn Architektura Krajobrazu Zbąszynek, Maxihaus Krzysztof Piętka Zbąszynek, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorstw w Świebodzinie i Zbąszyniu, Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Spółka z o.o., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze, AG Serwis Zbąszynek, Phoenix Contact Wielkopolska Nowy Tomyśl, Areszt Śledczy w Międzyrzeczu, Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek, Komenda Główna Policji Wydział Centralnego Biura Zapobiegania Cyberprzestępczości Gorzów Wlkp.

Serdecznie dziękujemy wyżej wymienionym firmom i jednostkom za wsparcie naszych działań doradczych. Wierzymy, że dzień przyniósł wiele owocnych rozmów i działań na przyszłość.