bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kategoria: Konkursy

Zwycięstwo naszej szkoły w zawodach powiatowych

24 kwietnia 2026

21 kwietnia 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Świebodzińskiego. Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu oraz zaangażowaniu całej drużyny osiągnęli znakomity wynik, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody obejmowały trzy konkurencje, które wymagały zarówno wiedzy, jak i sprawności fizycznej oraz umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze w każdej z nich, prezentując wysoki poziom i sportową postawę.

W quizie przyrodniczo-ekologicznym naszą szkołę reprezentowali Julia Górka i Fabien Wrzyszcz z klasy 1A oraz Filip Bielecki i Błażej Przybysz z klasy 3A. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu przyrody oraz zagadnień ekologicznych, a także umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji. W marszobiegu z zadaniami sprawnościowymi udział wzięli Nikola Kostrzewa, Nikola Wójkiewicz i Tymoteusz Kondratowicz z klasy 3A oraz Patryk Rogowski z klasy 3EM2. Konkurencja ta wymagała dobrej kondycji fizycznej, sprawności oraz współpracy w zespole, co nasi uczniowie zaprezentowali na bardzo wysokim poziomie. W przeciąganiu liny naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców z klasy 3w1 w składzie: Wiktor Nawrocki, Grzegorz Pasiuta, Antoni Rychły, Oskar Szymański oraz Jacek Wołek. Rywalizacja była wymagająca, jednak dzięki sile, determinacji i dobrej współpracy drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze.

Ostateczny sukces był efektem wspólnego wysiłku wszystkich uczestników. Zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej stanowi powód do dumy dla całej społeczności szkolnej oraz potwierdzenie wysokiego poziomu przygotowania naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Opiekę nad uczniami podczas zawodów sprawowały panie Anna Stachowiak oraz Wioleta Muszyńska.

Sukces naszych uczniów w II Mistrzostwach ELECTROSIMET-CUP 2026

17 kwietnia 2026

17 kwietnia 2026 r. uczniowie naszej szkoły: Piotr Kędzierzyński (klasa 5 EM), Karol Szelzchen (klasa 4 EM) oraz Jakub Skwarz (klasa 3 EM1) wzięli udział w II Mistrzostwach ELECTROSIMET-CUP 2026 w Jeleniej Górze. Opiekę nad zespołem sprawowała p. Joanna Pospieszna.

Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą, zaangażowaniem oraz wysokimi umiejętnościami, dzięki czemu już na pierwszym etapie rywalizacji osiągnęli znakomity wynik. Spośród 54 szkół z całej Polski zakwalifikowali się do półfinału, znajdując się w gronie 10 najlepszych zespołów na podstawie wyników egzaminu teoretycznego.

To jednak nie był koniec ich sukcesów. W kolejnym etapie rywalizacji nasi uczniowie awansowali do ścisłego finału, w którym znalazło się już tylko 5 najlepszych szkół w kraju. Ich zaangażowanie, wzajemne wsparcie oraz prawdziwe zamiłowanie do tego, co robią, były widoczne na każdym etapie konkursu. Stanowią oni doskonały przykład tego, jak pasja i systematyczna praca mogą prowadzić do osiągania wysokich wyników.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów oraz nieustannego rozwoju w kolejnych etapach edukacji i przyszłej kariery zawodowej.

Sukces naszych siatkarek – awans do finału województwa!

13 kwietnia 2026

Nasze uczennice po raz kolejny udowodniły, że należą do ścisłej czołówki szkolnej siatkówki! Podczas półfinałów Licealiady, które odbyły się 10 kwietnia 2026 r. w Kostrzynie nad Odrą, reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce, zapewniając sobie tym samym awans do finału województwa. To był dzień pełen sportowych emocji, zaciętej rywalizacji i pięknych akcji na boisku. Nasze zawodniczki pokazały ogromną determinację, wolę walki oraz prawdziwego ducha zespołu. Każdy mecz był dowodem ich zaangażowania i ciężkiej pracy, a osiągnięty wynik jest w pełni zasłużony.

Gratulujemy całej drużynie wspaniałego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły! Brawa kierujemy do naszych zawodniczek: Leny Gajdeckiej (1 A), Leny Gintrowicz (1AR), Julii Kosickiej (1 A), Anety Stanickiej (1 A), Aurelii Szymańskiej (1 A), Michaliny Szymańskiej (1 A), Julii Utraty (1AR), Nikoli Wójkiewicz (3A) oraz Mai Wróblewskiej (1 A), a także trenerom: p. Karolinie Solarek i p. Kamilowi Grunwaldowi. Jesteśmy z Was ogromnie dumni i trzymamy kciuki za finał wojewódzki!

Brązowy medal naszych koszykarzy w półfinale Licealiady

1 kwietnia 2026

31 marca nasi uczniowie wzięli udział w Półfinale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – Licealiadzie w koszykówce chłopców. Zawody były okazją do sportowej rywalizacji na wysokim poziomie oraz sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z drużynami z innych szkół.

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Wiolety Muszyńskiej i p. Kamila Grunwalda zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając 3. miejsce i tym samym sięgając po brązowy medal. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wolą walki oraz świetną współpracą zespołową.

Szkołę reprezentowali: Michał Gurdak (1A), Volodymyr Khodorovky (1EM), Wiktor Jakubowski (1W), Piotr Kędzierzyński (5EM), Jakub Matusiak (1EM), Tymoteusz Matuszewski (4EM), Bartłomiej Nowak (3EM2), Bartosz Przybylski (1A), Olivier Semik (1EM), Jakub Wdowicki (1EM), Jacek Wołek (3W1). Gratulujemy zawodnikom znakomitego wyniku i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Dzień Bezpiecznego Internetu

16 marca 2026

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2026 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na przygotowanie rolki promującej zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Każda klasa miała za zadanie stworzyć krótkie nagranie prezentujące najważniejsze zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. Przygotowane przez uczniów rolki zostały opublikowane na szkolnym profilu Facebook, gdzie społeczność szkolna mogła oddać swój głos na najciekawszą i najbardziej pomysłową pracę.

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla klas, których rolki zdobyły największe uznanie. Konkurs był doskonałą okazją do promowania wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie oraz rozwijania kreatywności uczniów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania, a zwycięskim klasom – przygotowania interesujących materiałów promujących bezpieczne korzystanie z internetu. Dziękujemy nauczycielom informatyki – p. Anecie Kaźmierczak i p. Michałowi Łysiakowi – za organizację wydarzenia oraz wszystkim uczniom za aktywny udział w szkolnych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2026.

„Matematyczne skojarzenia” z okazji Dnia Liczby π

16 marca 2026

14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby π – jednej z najbardziej rozpoznawalnych stałych matematycznych. Data tego święta nawiązuje do przybliżonej wartości liczby π, czyli 3,14. Z tej okazji w naszej szkole w piątek 13 marca odbył się konkurs pod hasłem „Matematyczne skojarzenia”.

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczycielek matematyki p. Joanny Mewes oraz p. Elżbiety Spychały, a jego przygotowanie i przebieg wsparła klasa 3EM1, której uczniowie aktywnie zaangażowali się w realizację konkursu. Celem potyczek było rozwijanie matematycznej kreatywności, skojarzeń oraz zachęcenie uczniów do spojrzenia na matematykę w nieco bardziej nietypowy i zabawowy sposób. W rywalizacji wzięły udział klasy z różnych poziomów, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą.

Z radością przedstawiamy laureatów konkursu:
I miejsce: klasy 3A, 1A, 1EM
II miejsce: klasa 3AR
III miejsce: klasa 4IR

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy uczniom za aktywny udział w konkursie.

Powiatowy Turniej w Siatkówce Chłopców w CKZiU Zbąszynek

12 marca 2026

W poniedziałek 9 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej w Siatkówce Chłopców, który dostarczył wielu sportowych emocji i był doskonałą okazją do rywalizacji w duchu fair play. W zawodach udział wzięły drużyny ze szkół średnich powiatu świebodzińskiego: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku, Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Świebodznie, Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie oraz z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu.

Po zaciętych i pełnych zaangażowania meczach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce – CKZiU Zbąszynek
II miejsce – ZSL Rogoziniec
III miejsce – LO Świebodzin
IV miejsce – PZS Świebodzin

Z ogromną radością gratulujemy naszym uczniom zdobycia pierwszego miejsca i życzymy im powodzenia na dalszym etapie rejonowym. Jesteśmy dumni z ich postawy, zaangażowania oraz sportowej determinacji. Warto nadmienić, że szkołę reprezentowali: Oskar Augustyniak (3EM1), Michał Jackiewicz (4EM), Piotr Kędzierzyński (5EM), Dmytro Khodorovky (4EM), Volodymyr Khodorovsky (1EM), Oskar Ławrynowicz (3EM1), Jakub Marusiak (1EM), Tymoteusz Matuszewski (4EM), Szymon Olender (5IA), Miłosz Orłowski (5IA), Szymon Piasny (4EM), Jakub Wdowicki (1EM), Mateusz Wozowczyk (4EM), Paweł Wojtyna (3EM1), Kornel Zaleski (3EM1).

Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych nauczycieli wychowania fizycznego za organizację turnieju oraz przygotowanie drużyny do zawodów. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na etapie rejonowym.

Rekrutacja 2026/2027. Zapraszamy na Wagary!

23 lutego 2026

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami czas podejmowania ważnych decyzji – takich, które mogą mieć znaczenie na lata. Już wkrótce rusza rekrutacja do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że to właśnie u nas będziecie realizować ambitne cele, odkryjecie nowe pasje i nawiążecie przyjaźnie. Czeka na Was miejsce, w którym możecie rozwijać swoje talenty i sięgać po więcej.

Warto zapisać sobie datę 20 marca 2026 roku, kiedy to w ramach corocznych drzwi otwartych zaprosimy Was na Wagary CKZiU – doskonałą okazję, by poznać szkołę od środka, porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz poczuć jej atmosferę.

Zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi komunikatami. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji zostaną podane po 1 marca 2026 roku.

Nasi licealiści w etapie okręgowym Olimpiady Statystycznej!

2 grudnia 2025

2 grudnia rozpoczął się etap okręgowy 10. edycji Olimpiady Statystycznej, do którego w województwie lubuskim zakwalifikowało się 51 uczniów z 20 szkół ponadpodstawowych. W gronie uczestników znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły.

Pod opieką pani Joanny Mewes na Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego udali się nasi uczniowie – Tymoteusz Kondratowicz oraz Błażej Przybysz. Panowie z klasy 3A podczas zawodów zmierzyli się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi umiejętność myślenia statystycznego oraz analizy danych.

Udział w olimpiadzie to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań, zdobywania nowych doświadczeń i kontaktu ze środowiskiem akademickim. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów i z niecierpliwością oczekujemy na oficjalne wyniki. Gratulujemy Tymoteuszowi i Błażejowi oraz dziękujemy pani Asi Mewes za opiekę i wsparcie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Uczennice naszej szkoły w powiatowym konkursie wiedzy o HIV/AIDS

1 grudnia 2025

W dniu 1 grudnia 2025 r. uczennice klasy 1a – Julia Górka i Marta Mewes – reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie wiedzy o HIV/AIDS, organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świebodzinie.

Udział w wydarzeniu okazał się dla nich wyjątkowo cennym doświadczeniem. Dzięki konkursowi dziewczęta mogły poszerzyć swoją wiedzę, sprawdzić umiejętności w szerszym gronie oraz zmierzyć się z wymagającymi pytaniami dotyczącymi profilaktyki i zagadnień zdrowotnych. Jesteśmy bardzo dumni z postawy i zaangażowania naszych uczennic, które z odwagą i ambicją podjęły konkursowe wyzwanie. Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów!