bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Wagary CKZiU

Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, tradycyjnie wiąże się z Dniem Wagarowicza, ale w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku dzień ten od kilkunastu już lat ma zupełnie inny charakter. Pod szyldem „Wagary CKZiU” każdego roku organizujemy bowiem dzień otwarty dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych.

Czwartkowy, choć niespecjalnie wiosenny dzień był okazją dla ósmoklasistów, aby zwiedzić naszą szkołę, poznać starszych kolegów, nauczycieli i wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. W tym dniu gościliśmy zorganizowane grupy ze Zbąszynka i Szczańca oraz pojedyncze osoby z innych szkół.

Ósmoklasiści nieśmiało, lecz z zaciekawieniem zaglądali do sal, w których na co dzień naukę pobierają uczniowie pięcioletniego technikum, czteroletniego liceum ogólnokształcącego oraz trzyletniej szkoły branżowej. Największym zainteresowaniem cieszyły się pracownie zawodowe elektryków i mechatroników oraz wystawa broni i amunicji. Młodzież podziwiała też występ szkolnych cheerleaderek i miała okazję wysłuchać minikoncertu w wykonaniu naszych uczniów.

Ufamy, że dzień spędzony w murach zbąszyneckiego CKZiU dał naszym wyjątkowym Gościom sposobność do rozwiania wszelkich wątpliwości i przyczyni się do tego, że we wrześniu wszyscy zainteresowani zasilą grono szkolnej społeczności.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025 do sprawdzenia TUTAJ.