bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Dzień Dziecka w CKZiU

W czwartek 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka i choć do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku uczęszcza młodzież, postanowiliśmy świętować ten dzień, bo tak naprawdę każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.

W ramach szkolnych obchodów tego dnia podczas 4 lekcji Młodzieżowa Rada Szkoły zarządziła wolną lekcję na szkolnym boisku, która przybrała kształt radosnego pikniku. Wszyscy mogli rozłożyć się w dowolnym miejscu na ławkach, leżakach bądź kocykach i korzystać z wyjątkowo przyjaznej aury w iście wiosennym wydaniu – dzień ten był szczególnie słoneczny i ciepły. Dobry nastrój dodatkowo zapewniała muzyka serwowana z głośników przez naszych uczniów.

Ponadto zorganizowaliśmy już po raz drugi akcję Dzień bez plecaka. Tym razem przyjęła ona formę konkursu. Chętni śmiałkowie mogli zaprezentować na szkolnym placu to, co zastąpiło im plecak, a komisja konkursowa składająca się z wybranych nauczycieli oceniała pomysłowość, funkcjonalność oraz mobilność substytutów. Należy przyznać, że nasi uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością. Swoje szkolne przybory zapakowali bowiem m.in. do dziecięcych lub sklepowych wózków, zwierzęcych transporterów, gitarowe futerały, w opakowanie papieru toaletowego, a nawet… w kaloryfer!

Jury w składzie: p. Alicja Frącek, p. Karolina Hoffa, p. Magdalena Krajkowska, p. Natalia Łupkowska, p. Katarzyna Pacyna-Baksalary, p. Barbara Pieńkowska, p. Barbara Starystach, p. Barbara Zaremba oraz p. Kamil Kromski zdecydowało o przyznaniu I miejsca: Konradowi Korzeniewskiemu z klasy 4IA oraz Marii Sowińskiej z klasy 1A. Doceniliśmy jednak wszystkich śmiałków chcących przedstawić swoje wyszukane pomysły.