bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|23-06-2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 r. był ostatnim dniem zajęć roku szkolnego 2022/2023. Z tego powodu w budynku sali gimnastycznej odbyło się dzisiaj jego uroczyste zakończenie. Uczestniczyli w nim panie dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie i zaproszeni goście.

W swoim przemówieniu pani dyrektor Ewa Omelczuk dokonała podsumowania minionego roku i złożyła wszystkim uczniom podziękowania oraz gratulacje. Przede wszystkim serdeczne słowa zostały skierowane w stronę tegorocznych absolwentów trzeciej klasy szkoły branżowej, ponieważ dzisiejszy dzień stanowi dla nich pożegnanie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Wszyscy odebrali z rąk pani dyrektor i wychowawcy p. Roberta Baksalarego świadectwo ukończenia szkoły.

Jak co roku Burmistrz Zbąszynka pan Wiesław Czyczerski nagradza najlepszych absolwentów szkół, dla których Gmina Zbąszynek jest organem prowadzącym. W tym roku tytuł najlepszego absolwenta szkoły branżowej zdobył Wojciech Boch (średnia ocen z trzech lat nauki w szkole: 5,12), dlatego Wiceburmistrz Zbąszynka p. Jan Makarewicz wręczył mu jednorazowe stypendium. Serdecznie gratulujemy Wojciechowi i życzymy dalszych sukcesów. Życzenia te kierujemy do wszystkich Absolwentów, mając nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole będzie wywoływał miłe wspomnienia w przyszłości.

W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego wyróżniono wiele uczniów, którzy zdobyli wysokie wyniki w nauce. Wszystkie takie osoby otrzymały od dyrekcji i swoich wychowawców gratulacje i nagrody rzeczowe, ale nagrodziliśmy również także uczniów wyróżniających się wysoką frekwencją, zaangażowaniem w życie szkoły poprzez reprezentowanie jej w różnego rodzaju konkursach, zawodach bądź imprezach okolicznościowych.

Po oficjalnej części prowadzonej przez Wiktorię Kaczmarek oraz Kajetana Haliniaka pozostało jedynie życzyć wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji. Życzymy, by 4 września zarówno uczniowie, jak i nauczyciele spotkali się równie uśmiechnięci, jak to miało miejsce dzisiaj, a ponadto wypoczęci i bogatsi o nowe doświadczenia!