bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|14-10-2022

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 13 października świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, uczniów i pracowników szkół, które oficjalnie obchodzone jest 14 października (na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej). W tym dniu uczniowie klasy 4EM – tegoroczni organizatorzy szkolnych obchodów – przygotowali z myślą o nauczycielach oraz uczniach turniej dla wszystkich klas, który odbył się na 4 lekcji.

Zabawa składała się z 3 zadań. Pierwsze z nich polegało na przygotowaniu sobowtóra nauczyciela, z którym na danej lekcji uczniowie mieli zajęcia. Drugie zadanie koncentrowało się na udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące szkoły i nauczycieli. Natomiast ostatnie – wiązało się ze sporządzeniem portretów-karykatur wychowawców. Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w rozgrywkach, a efekty ich prac zostały upublicznione na długiej przerwie w holu szkoły.

Okazało się, że z zadania na przebranie się za wybranego nauczyciela najlepiej wywiązała się klasa 4IA, której uczeń wcielił się w postać p. Elżbiety Spychały. II miejsce otrzymała klasa 2IA za wykreowanie p. Kamila Feliszewskiego. Brązowy medal w tej kategorii powędrował zaś do klasy 3EM za przebranie się za p. Alicję Frącek. W konkurencji plastycznej najwyżej oceniono karykatury sporządzone przez klasę 4IA, 2IA oraz 4A. Natomiast w quizie o szkole i nauczycielach najlepiej poradziła sobie klasa 4A, za którą uplasowała się klasa 2A, a na III miejscu klasa 3EM.

W wyniku ogólnej klasyfikacji wygrała klasa 4IA. II miejsce zdobyły ex aequo klasa 2IA oraz 4A. Nagrodą za I miejsce jest voucher na dzień bez pytania do wykorzystania w bieżącym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy klasie 4IA, a pozostałym klasom dziękujemy za udaną zabawę.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół życzymy wielu satysfakcjonujących przeżyć wynikających ze zdobywania wiedzy oraz czerpania radości z wykonywanej pracy.

Więcej zdjęć do zobaczenia tutaj.