bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|25-05-2017

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

17„Życie składa się z przywitań i pożegnań”

Wiktor Hugo

W dniu 28 kwietnia 2017 roku przeminął dla uczniów klas 3 A, 4 IM oraz 4 EA czas spędzony w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Przed nimi już tylko, a może i aż egzamin maturalny. Z tej okazji odbyła się w murach naszej szkoły uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Zbąszynka – pan Wiesław Czyczerski, przedstawicielka Rady Rodziców – pani Magdalena Grychta, Dyrekcja oraz grono pedagogiczne, jak również rodzice absolwentów. Mamy nadzieję, że te 3 lub 4 lata spędzone w murach naszej szkoły absolwenci wspominać będą z uśmiechem na twarzy, a z czasem w ich pamięci pozostaną tylko dobre wspomnienia.

Wielu z naszych absolwentów wykorzystało dobrze czas spędzony w murach szkoły angażując się nie tylko w jej życie, ale również osiągając wysokie wyniki w nauce oraz ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Należą do nich: Sandra Stacewicz – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego, średnia ocen 5,2 oraz coroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów Jakub Tyszkiewicz – absolwent Technikum (Technik elektryk), średnia ocen 5,57. Obydwie osoby otrzymały z rąk pana Wiesława Czyczerskiego – Burmistrza Zbąszynka jednorazowe stypendium dla najlepszego absolwenta w wysokości 1700 zł. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali również absolwentka Liceum Ogólnokształcącego: Wiktoria Muszyńska oraz absolwent Technikum Mikołaj Cichowlas (Technik mechatronik).

Analizując te trzy lub cztery lata spędzone w murach naszej szkoły mamy nadzieję, że każdy z absolwentów znalazł swój punkt odniesienia i dziedzinę, w której mógł się rozwijać. Wsród absolwentów można było wyróżnić osoby, które uświetniały wiele imprez i uroczystości szkolnych odkrywając przed nami swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i medialne oraz osoby, które, które chętnie brały udział w organizowanych konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodowych, redaktorzy gazetki szkolnej czy sportowcy i żeglarze. Tym wszystkim osobom bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia i mądrych decyzji oraz tego, aby ich marzenia się spełniały, aby odnaleźli własną drogę do szczęścia i osiągnęli to, co postawili sobie za własny cel. Mamy nadzieję, że wykorzystają to wszystko, co przekazali im ich wychowawcy: pani Mariola Szukalska, pani Joanna Mewes oraz pan Mariusz Mazurek oraz wszyscy nauczyciele, z którymi spotykali się na zajęciach szkolnych.

A na najbliższy czas życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i gratulujemy tym absolwentom Technikum, którzy potwierdzili swoje kwalifikacje na egzaminie zawodowym i zdobyli tytuł Technika, życząc, aby o tym zawodzie nie zapominali.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych przygotowana została przez Młodzieżową Radę Szkoły wraz z opiekunem księdzem Norbertem Lasota.