bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|05-06-2020

Egzaminy maturalne

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 8 czerwca 2020 r., w całej Polsce z ponadmiesięcznym opóźnieniem rozpocznie się maturalna sesja egzaminacyjna. W tym roku egzaminy maturalne będą wyglądać inaczej niż zwykle. Wpływ na to ma nie tylko termin, w którym się odbywają, ale także towarzyszące im niecodzienne wytyczne mające na celu zapewnić wszystkim zdającym uczniom i zespołom nadzorującym bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że będzie to okazja do spotkania z naszymi absolwentami, ale bardzo prosimy wszystkich o poważne potraktowanie szczególnych rozwiązań, które dyrekcja szkoły zobowiązana była wdrożyć w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wiemy, że egzaminom towarzyszą niemałe emocje, że chętnie wymienilibyście swoje spostrzeżenia po zakończeniu egzaminu z koleżankami i kolegami oraz nauczycielami, ale wciąż apelujemy, by zachowywać dystans.

Drodzy Abiturienci! Życzymy Wam pomyślności na czekających Was egzaminach. Niech temat wypracowania z języka polskiego okaże się atrakcyjny i ciekawy, zadania z matematyki proste, a pozostałe egzaminy (z języka obcego i wybranych przedmiotów dodatkowych), z którymi przyjdzie Wam się mierzyć, równie łatwe. Dajcie z siebie wszystko! Wierzymy, że Wam się powiedzie!