bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|22-10-2021

Turniej Pierwszoklasistów

W dniach 18-22 października w naszej szkole został zorganizowany Turniej Klas Pierwszych, który w bieżącym roku szkolnym przyjął nietypową formułę, gdyż trwał kilka dni. Codziennie – od poniedziałku do czwartku – uczniowie z klasy 1A, 1EM, 1IA oraz 1W1 i 1W2 uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez licealistów z klasy 3A. Każdego dnia pierwszoklasiści zobowiązani byli do wykonania innego zadania.

Pierwszą zaproponowaną konkurencję stanowił konkurs na przebranie się w strój kota. Zadanie uczniów polegało na tym, by swoim ubiorem bądź makijażem upodobnić się w te puchate zwierzęta domowe. Im więcej uczniów było przebranych, tym więcej punktów zostało przyznanych klasie. Najlepiej z tego zadania wywiązała się klasa 1W2, wszyscy jej uczniowie przyjęli bowiem rzucone im wyzwanie i pomalowali sobie wąsy, tym samym zdobyli 5 punktów.

We wtorek zadanie uczniów sprowadzało się do rozpoznania nauczycieli pracujących w szkole na zdjęciach z dzieciństwa. Jak się okazało, była to konkurencja, która sprawiła niemało radości wszystkim. Swoje fotografie użyczyli nam: p. dyrektor Ewa Omelczuk, p. pedagog Joanna Sidorenko, p. Barbara Pieńkowska, p. Anna Stachowiak, p. Robert Baksalary oraz p. Kamil Kromski. Najsprawniej z tego zadania wywiązali się uczniowie klasy 1A oraz 1EM. Obie te klasy otrzymały dwa punkty.

p. Anna Stachowiak
p. Ewa Omelczuk
p. Kamil Kromski
p. Robert Baksalary
p. Joanna Sidorenko
p. Barbara Pieńkowska

W środę młodzież z klas pierwszych miała iście jesienne zadanie w sportowym wydaniu. Polegało ono bowiem na tym, aby w ciągu 5 minut zebrać 20 kasztanów porozmieszczanych na szkolnym boisku. Konkurencja odbyła się na 4 lekcji przy przepięknej, słonecznej pogodzie. Tylko klasie 1A udało się zebrać wszystkie kasztany, ale pozostałe grupy spisywały się nie mniej dzielnie.

Czwartkową konkurencją pierwszaków był test wiedzy dotyczący szkoły i nauczycieli, który odbył się podczas wybranych lekcji. Uczniowie losowali trzy pytania. Każda poprawna odpowiedź dawała szansę na zdobycie punktu. Maksymalną liczbę 3 punktów zdobyła klasa 1EM, wszystkie pozostałe klasy uzyskały po 2 punkty.

Ostatnim zadaniem powierzonym naszym najmłodszym uczniom było przygotowanie na dużym brystolu plakatu prezentującego swoją klasę oraz wychowawcę. Sposób wykonania zarówno w zakresie treści (to, co zostanie przedstawione), jak i formy (technika wykonania) pozostawiono uczniom. Ocenie podlegały zgodność pracy z tematem, oryginalność i estetyka wykonania. Przygotowane plakaty były dostarczane do czwartku (21 października) do gabinetu numer 14. Najwyżej oceniono ten przygotowany przez klasę 1A.

Dodatkowym zadaniem, który ogłosiliśmy pierwszoklasistom w środę, było zebranie jak największej liczby plastikowych zakrętek dla Mai Tomczak. To szczególna konkurencja, dlatego że zaważyła nie tylko na ostatecznym wyniku, ale dawała podwójną satysfakcję, gdyż miała wyłącznie charytatywny charakter. Dziękujemy klasie 1IA, która przyniosła dwa pokaźnych rozmiarów worki nakrętek. Ponieważ była jedyną klasą, która wywiązała się z owego zadania, uczniowie tej grupy otrzymali zatem dodatkowe 10 punktów.

W piątek na długiej przerwie w sali numer 14 nastąpiło ogłoszenie ostatecznych wyników i przyznanie nagród. Reprezentanci klas odbierali z rąk p. wicedyrektor Joanny Korzeniewskiej bony pieniężne do wykorzystania na rzecz klasy ufundowane przez Radę Rodziców. Klasyfikację generalną prezentujemy poniżej:

V miejsce (3 p.) otrzymała klasa 1W1 (nagroda: 50 złotych)
IV miejsce (25 p.) zdobyła klasa 1W2 (nagroda: 100 złotych)
III miejsce (27,5 p.) otrzymała klasa 1EM (nagroda: 150 złotych)
II miejsce (32 p.) otrzymała klasa 1A (nagroda: 250 złotych)
I miejsce (33 p.) zdobyła klasa 1IA (nagroda: 350 złotych)

Puchar przechodni za zwycięstwo w Turnieju Klas Pierwszych z rąk Agaty Kolendowicz (przewodniczącej klasy 3A) odebrał reprezentant klasy 1IA – Michał Jackiewicz. Zgodnie z przyjętym zwyczajem ta właśnie klasa będzie miała przyjemność organizowania Turnieju Klas Pierwszych w przyszłym roku szkolnym.

Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za wspólną zabawę, o którą tak naprawdę chodziło.