bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Studniówka 2023

W sobotę 7 stycznia 2023 r. w restauracji „Gość w Dom” w Chlastawie odbył się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Impreza miała szczególny charakter i to przynajmniej z kilku powodów.

Minioną studniówkę z całą pewnością możemy uznać za wyjątkową, ponieważ udało nam się zorganizować ten bal po pandemicznej przerwie (przypomnijmy: w roku 2021 i 2022 ze znanych nam powodów przedmaturalne bale nie odbyły się). Nie bez znaczenia był również fakt, że bawili się na niej wyłącznie uczniowie klas czwartych. Mowa o uczniach klasy 4A liceum ogólnokształcącego, którym w rytm muzycznych przebojów wtórowali starsi o rok koledzy z technikum, tzn. uczniowie klasy 4IE oraz 4MA. Licealiści otwierają nowy rozdział w historii szkoły jako pierwsi maturzyści liceum czteroletniego, uczniowie technikum z kolei zamykają powoli dzieje szkoły technicznej, w której nauka trwała cztery lata.

Zgodnie z przyjętą tradycją bal studniówkowy został rozpoczęty uroczystym polonezem. Następnie głos zabrali: Wiktoria Oporska z klasy 4MA, Filip Klementowski z klasy 4A oraz Daniel Szczepaniak z klasy 4IE, którzy w krótkim przemówieniu przywitali gości honorowych: pana burmistrza Wiesława Czyczerskiego, panią dyrektor Ewę Omelczuk, panią wicedyrektor Joannę Korzeniewską, wychowawców klas: p. Jolantę Kuleszę (klasa 4MA), p. Daniela Dajczaka (klasa 4IE) i p. Kamila Kromskiego (klasa 4A) oraz pozostałych nauczycieli i pracowników szkoły. W dalszej części oficjalnego otwarcia dokonali p. burmistrz oraz p. dyrektor, którzy życzyli uczestnikom balu wspaniałej zabawy, a przy okazji przypomnieli, że studniówka rozpoczyna symboliczne odliczanie do majowych egzaminów maturalnych (pani dyrektor policzyła, że tych dni pozostało 116). Dodali przy tym jednak nieco otuchy młodzieży przed zbliżającym się czasem naznaczonym wysiłkiem intelektualnym i wyczerpującą pracą.

Impreza taneczna maturzystów trwała do późnych godzin nocnych. W znakomity nastrój uczniów wprawiał DJ Adam Rybicki. Uczestnicy studniówki w odświętnych strojach galowych czuli niczym nieskrępowaną radość, co miało niemały wpływ na atmosferę tej szczególnej nocy. Dobra zabawa udzielała się wszystkim. Poniżej prezentujemy wybrany materiał filmowy i fotograficzny podkreślający uroczystość omawianego balu.

Klasa 4A
Klasa 4IE
Klasa 4MA