Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|26-01-2023

Szkolny Konkurs Mechatroniczny

We wtorek 24.01.2023 odbył się finał Szkolnego Konkursu Mechatronicznego. Konkurs polegał na wykonaniu i publicznej prezentacji modelu urządzenia mechatronicznego.

Zadania do wykonania zaproponowane zostały przez nauczyciela przedmiotów zawodowych pana Przemysława Kranza i dotyczyły:
• zad. 1 uniwersalnych urządzeń do sygnalizacji kierunków, kierowania ruchem;
• zad. 2 urządzeń do sygnalizacji kolejności zawodników na mecie zawodów pływackich;
• zad. 3 elektronicznego zamka cyfrowego.

W czasie finałów startujący zawodnicy przedstawili swoje rozwiązania i zademonstrowali ich działanie na sterownikach LOGO. W wyłonieniu zwycięzców brali udział zgromadzeni uczniowie-widzowie, którzy głosowali na najciekawszą prezentację, oraz jury w składzie: pan Przemysław Kranz, pan Mariusz Graczyk oraz pani Ewa Omelczuk.

Pierwsze miejsce zajął Andrzej Spychała z klasy 4EM za projekt sygnalizatora miejsc na zawodach pływackich. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Marcin Bartkowiak z klasy 4EM i Szymon Frączek z klasy 3EM. Obaj zaprojektowali i wykonali sygnalizatory kierunku ruchu. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Dunaj z klasy 3EM, który wykonał projekt sygnalizatora kierunku ruchu.