bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych

Od rozpoczęcia roku szkolnego minęło już wprawdzie kilka tygodni, a nasi pierwszoklasiści zdążyli zaaklimatyzować się już w szkole, my jednak wracamy dziś wspomnieniami do wrześniowych wycieczek integracyjnych, w których uczestniczyli najmłodsi uczniowie szkoły. Tradycyjnie miejscem integracyjnym, dokąd udała się nasza młodzież wraz ze swoimi wychowawcami, stanowiły położone nad jeziorem Niesulice.

Z uwagi na dużą liczbę klas pierwszych integracje odbywały się w tym roku w dniach 7-8, 11-15 i 18 września 2023 r. Zgodnie z przyjętym harmonogramem jako pierwsi w czwartek 7 września integrowali się uczniowie klasy 1IA (wych. p. A. Frącek), a następnie pozostałe klasy: w piątek 8 września – klasa 1EM2 (wych. p. B. Pieńkowska), w poniedziałek 11 września – klasa 1AR (wych. p. J. Kulesza), we wtorek 12 września – klasa 1EM1 (wych. p. K. Kromski), w środę 13 września – klasa 1B (wych. p. R. Baksalary), w czwartek 14 września – klasa 1W1 (wych. p. K. Solarek), w piątek 15 września – klasa 1W2 (wych. p. M. Król). Integracyjny maraton w dniu 18 września zamknęli licealiści z klasy 1A (wych. p. R. Braun).

Pierwszoklasiści uczestniczyli w zabawach przygotowanych z myślą o nich i ich wychowawcach. Rolę animatorów wzięły na siebie panie pedagog – p. Maria Löchert oraz p. Joanna Sidorenko. Ich zdaniem uczniowie chętnie brali udział w integracji, co pozwala optymistycznie spojrzeć na relacje rówieśnicze, które mają okazję zawiązywać się podczas tego typu zajęć.

Dodatkową atrakcją – równie tradycyjną – była możliwość wzięcia udziału w rejsach żaglówkami. Odbywały się one pod nadzorem p. Ryszarda Brauna i p. Mariusza Mazurka – wykwalifikowanych instruktorów żeglarskich. Nieocenione wsparcie wykazali uczniowie klas starszych. Serdecznie im dziękujemy za otoczenie młodszych kolegów wsparciem i opieką.

Zajęcia integracyjne pomogły w nawiązywaniu relacji między uczniami, uczyły umiejętności pracy w grupie, pozwoliły przyjrzeć się własnym zaletom i mocnym stronom. Przyczyniły się także wzmocnieniu wcześniej zainicjowanym kontaktom, jak też powstaniu nowych.

Więcej zdjęć do zobaczenia na szkolnym Facebooku.