bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Dzień Edukacji Narodowej

14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Jego początki sięgają roku 1957, kiedy to w czasie Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie zdecydowano, aby świętować ten dzień w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Warto zauważyć, że w tym roku mija 250 lat od powstania tego pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Początkowo święto było nazywane Dniem Nauczyciela, ale od 1982 r. obchodzimy je pod obecną nazwą, czym podkreślamy, że dotyczy ono zarówno nauczycieli, jak i uczniów w takim samym wymiarze.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 2EM pod opieką pani Barbary Starystach przygotowali kilka zabaw dla pracowników oraz uczniów szkoły. Pośród nich wymienić należy konkurs wiedzy ogólnej, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Najlepiej z zadania wywiązała się klasa 5IA, wygrywając tym samym dzień bez pytania dla całej grupy. Tytuł wicemistrza w powyższej rywalizacji powędrował do klas: 2A, 3A, 3EM, a także 4EM. Uczniowie ze wskazanych klas mają z kolei do wykorzystania jedną lekcję bez pytania.

Ponadto poszczególne klasy zostały zobowiązane do tego, aby w piątek przebrać się za wyłonionego w drodze losowania nauczyciela. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane podczas długiej przerwy na szkolnym boisku. Jury w składzie: p. Barbara Starystach, p. Joanna Błaszkiewicz oraz p. Joanna Sidorenko zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej oraz dwóch wyróżnień. Zwycięzcą okazał się uczeń Przemysław Susłowicz, który przebrał się za p. Przemysława Kranza. Serdecznie gratulujemy kreatywności!

Więcej zdjęć zob. tutaj.