bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Leśny Bieg Komandosa

19 października na strzelnicy w Rogozińcu odbył się Leśny Bieg Komandosa o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia, w którym udział wzięli uczniowie z okolicznych szkół z gminy Zbąszynek, w tym dumna reprezentacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Leśny Bieg Komandosa to z jednej strony wyścig na czas, ale z drugiej – test strzeleckich umiejętności. Jego uczestnicy pokonywali dystans wynoszący ok. 4 km, które były podzielone na 4 odcinki po 1000 m. W międzyczasie wymagano od zawodników trzech serii strzelania w pozycji stojącej, klęczącej bądź leżącej.

Kadrę CKZiU stanowili licealiści z klas mundurowych, wśród których na wyróżnienie zasłużyli: Agata Majewska z klasy 3A (I miejsce w biegu i strzelaniu w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt oraz II miejsce w samym biegu), Oktawia Obuchowska z klasy 3A (III miejsce w samym biegu w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt) oraz Mateusz Klecha z klasy 3A (I miejsce w strzelaniu w indywidualnej klasyfikacji chłopców). Równie imponująco spisaliśmy się w klasyfikacji drużynowej (zob. szczegółowe wyniki). Gratulujemy naszym uczniom i opiekunowi – p. Robertowi Baksalaremu.

Uczniowie odbierali nagrody z rąk Burmistrza Zbąszynka p. Wiesława Czyczerskiego, Starosty Powiatu Świebodzińskiego p. Zbigniewa Szumskiego oraz Wiceprezesa Stowarzyszenia 62. KS Commando z Bolesławca p. Bogdana Fiałkowskiego.

Organizatorami Leśnego Biegu Komandosa byli Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, KBS Zbąszynek oraz Stowarzyszenie 62. Kompanii Commando z Bolesławca.

Fot. zbaszynek.pl