bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Studniówka 2024

Przedmaturalny bal zwany potocznie studniówką jest ważnym wydarzeniem w życiu młodych, choć – co warte podkreślenia – dorosłych już ludzi przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Zwyczajowo organizuje się go na około 100 dni przed majową sesją egzaminacyjną. Dla tegorocznych maturzystów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku ta szczególna impreza odbyła się 13 stycznia 2024 r. w restauracji „Gość w Dom” w Chlastawie.

Niecierpliwie wyczekiwana zabawa została poprzedzona tradycyjnym polonezem. Po tym dostojnym akcencie głos zabrał burmistrz Zbąszynka p. Wiesław Czyczerski. Pogratulował tańczącym udanego rozpoczęcia balu, a następnie wręczył na ręce przedstawicielki młodzieży bon w wysokości 3000 zł jako prezent organu prowadzącego na dofinansowanie studniówki. W imieniu maturzystów serdecznie dziękujemy włodarzowi miasta za ten miły gest.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły p. Ewa Omelczuk. Złożyła ona uczestnikom i ich gościom życzenia dobrej zabawy, aby mogli miło wspominać ten wieczór. Wraz z panem burmistrzem podkreśliła jednak, żeby uczniowie pamiętali o mądrym zaplanowaniu maturalnych powtórek.

W balu studniówkowym – poza uczniami i dyrekcją szkoły – uczestniczyli także nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój, a sama impreza trwała do późnych godzin nocnych. Rangę uroczystości podkreślały odświętne stroje galowe zarówno maturzystów, jak i grona pedagogicznego.