bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|08-03-2018

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Na przełomie lutego i marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch imprezach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W dniu 26.02.2018 uczniowie klas 1im2 oraz 2a uczestniczyli w koncercie, który odbył się na hali widowiskowo- sportowej w Zielonej Górze. Koncert odbył się pod hasłem Rockowa lekcja historii, którą zaprezentował zespół Forteca. Opiekunami młodzieży był pan Mariusz Król oraz pan Robert Baksalary.

Z kolei już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bolesławcu. Organizatorem obchodów byli żołnierze ze Stowarzyszenia 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. W dniu 02.03.2018. tradycyjnie odbył się bieg Dla Wyklętych oraz turniej strzelecki, w którym uczestniczyło 16 drużyn męskich i 13 żeńskich. Wysokie, trzecie miejsce w strzelaniu, zajęła drużyna męska naszej szkoły – zawodnicy zostali uhonorowani okolicznościowymi pamiątkami. W obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczył także Burmistrz Zbąszynka pan Wiesław Czyczerski. Szkołę reprezentowali: Katarzyna Cichowlas, Marta Kaczmarek, Dżesika Płócienniczak, Maciej Błaszczyk, Karol Waśniowski oraz Patryk Kupczak. Opiekunem był pan Robert Baksalary.