bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

HP|18-10-2013

Wielki sukces uczniów naszej szkoły w konkursie EUROMANIA we Wschowie!

Podczas pikniku we Wschowie uczniowie klasy 2 i 3 Liceum Ogólnkształcacego – Małgorzata Graczyk, Aleksandra Trypucka, Bartosz Szewczyk, Natalia Rolla oraz Daria Szulc, zdobyli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie EUROMANIA. Wywalczyli dla szkoły atrakcyjną nagrodę w postaci telewizora z odtwarzaczem DVD.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Oto relacja uczestników konkursu:

Który kraj UE ma najmniej posłów w Parlamencie Europejskim? Ile oczyszczalni ścieków zostało zbudowanych w Polsce w latach 2007-2013 w ramach funduszu Infrastruktura i Środowisko? – to tylko nieliczne z pytań, z którymi musieliśmy się zmierzyć podczas wojewódzkiego finału konkursu wiedzy o funduszach europejskich Euromania we Wschowie.

W piątkowy poranek, dzielna grupa pięciu osób pod dowództwem pani Pracuk wyruszyła, by konkurować z reprezentacjami najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w całym lubuskim. Jeszcze w busie powtarzaliśmy materiały na konkurs, niepewni swojej wiedzy. Pani Hania wierzyła w nas bardziej niż my sami i uspokajała nas, mówiąc, że umiemy i sobie poradzimy. Na miejscu zobaczyliśmy trzy namioty przypominające igloo, z czego w dwóch znajdowały się gry i atrakcje dla najmłodszych, a w trzecim miał odbyć się konkurs. O godzinie jedenastej, pełni obaw, zebraliśmy się przed wejściem do namiotu. Kapitan naszej drużyny, Gosia, wylosowała numer naszego stanowiska – szczęśliwą ósemkę. Konkurs odbywał się na zasadach gry „Jeden z dziesięciu”. Drużyna, która poprawnie odpowiedziała na pytanie, wskazywała kolejną. Każdy zespół miał do wykorzystania trzy szanse, czyli mógł pomylić się dwa razy – trzecia pomyłka oznaczała koniec gry. Po kilku rundach pytań okazało się, że dostaliśmy się do ścisłego finału, razem z liceum ze Słubic i Wschowy. Po zaciętej walce Wschowa pokonała drużynę ze Słubic, dając nam tym samym szansę na wygraną, niestety, kiedy w ostatecznej rozgrywce prowadząca zaskoczyła nas pytaniem o parki techniologiczne w Polsce, musieliśmy pożegnać się z nadzieją na pierwsze miejsce. Mimo tego, byliśmy naprawdę szczęśliwi, bo zajęcie drugiego miejsca w województwie jest niemałym sukcesem. W nagrodę każdy z nas dostał książkę i tablet dotykowy, a opiekun aparat fotograficzny. Dodatkowo otrzymaliśmy telewizor z odtwarzaczem DVD na użytek szkoły. Po załatwieniu kilku formalności, szczęśliwi udaliśmy się do Zbąszynka. Wyjazd będziemy wspominać bardzo pozytywnie.

Gosia, Ola, Natalia, Daria i Bartek.