bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Dzień Języków Obcych

W piątek 15 marca z inicjatywy nauczycieli języków obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Każda klasa miała przyznane w drodze losowania państwo (np. Anglię, Niemcy, Włochy, Grecję itp.), z którym wiązały się do wykonania pewne zadania. Uczniowie wykonywali je pod okiem swoich wychowawców w czasie 3 i 4 lekcji.

Pierwsze przedsięwzięcie koncentrowało się na ubiorze – wybrani uczniowie przywdziewali na siebie strój charakterystyczny dla danego kraju. Drugie zadanie wiązało się z przygotowaniem nieskomplikowanej potrawy kojarzonej z przydzielonym państwem. Z kolei w ramach trzeciego zlecenia młodzież przygotowywała walizkę-kolaż zbierającą w ciekawy sposób informacje na temat wskazanego narodu.

Uczniowskie rywalizacje oceniało jury w składzie: p. Weronika Kortus, p. Agnieszka Myślicka oraz p. Marcin Kumke. Zgodnie przyznali, że nie można odmówić uczniom kreatywności. Ta oryginalność, którą się wykazali, utrudniło jurorom ustalenie zwycięzców, niemniej wywiązali się oni z tego niełatwego obowiązku, uznając, że niekwestionowane zwycięstwo zdobyła klasa 4IA prezentująca Danię. Sędziowie zdecydowali także o przyznaniu wyróżnień dwóm klasom: 1EM1 (Francja) oraz 2IR (Bułgaria). W nagrodę wyżej wymienione klasy mogą zrealizować vouchery na kręgle w zbąszyneckiej kręgielni.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestniczącym w obchodach Dnia Języków Obcych. Dzień ten miał służyć poszerzeniu wiedzy o innych krajach, a także dobrej zabawie, a ta – jak wynika z bogatej fotorelacji – miała niezaprzeczalnie miejsce wśród zaangażowanych uczniów i nauczycieli.