Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Bolesławcu

3 marca 2017 roku uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku pod opieką pana Roberta Baksalarego po raz kolejny wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanym  przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando i 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu. Program obchodów obejmował manewry sportowo- obronne na terenie jednostki wojskowej  23 Pułku. Uczniowie doskonalili umiejętności z musztry, rywalizowali w turnieju strzeleckim oraz wzięli udział w „Biegu Dla Wyklętych 1963”, na symbolicznym  dystansie 1963 metrów. Rywalizacja strzelecka oraz  bieg odbywały się pod patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.  Na starcie biegu stanęło 700 uczestników: żołnierzy polskich i amerykańskich oraz uczniów z 12 dolnośląskich i lubuskich szkół. Duży sukces odnieśli  uczniowie naszej szkoły. Weronika Minta i Kamil Kowalczyk , którzy  zajęli pierwsze miejsca wśród wszystkich uczniów  startujących w biegu.

Zwieńczeniem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych był uroczysty apel, podczas którego zwycięzcy otrzymali puchary, medale, a także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Commando i Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Na zakończenie Burmistrz Zbąszynka – pan Wiesław Czyczerski w asyście naszych uczniów złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem  upamiętniającym komandosów polskich z 1 Samodzielnej Kompanii Commando oraz żołnierzy z Kompanii Specjalnej Commando.

.