bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Targi Pracy i Edukacji w ZST

511 kwietnia w naszej szkole odbyły się pierwsze Targi Pracy i Edukacji. Swoje propozycje zatrudnienia skierowane do uczniów klas maturalnych oraz uczniów trzecich klas Gimnazjum im. Pierwszych Olimpijczyków w Zbąszynku przedstawiło 14 firm i zakładów pracy: IKEA Industry (Zbąszynek), Steinpol Sp. z o.o., Zajazd Gość w Dom (Chlastawa), Joko Flora Kwiaciarnia (Zbąszynek),Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem (Zbąszynek), Grychta Tadeusz Usługi Malarskie (Nądnia), Autolakiernictwo Krystianc Zdzisław, Jóźwik Jarosław (Zbąszynek), Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości (Świebodzin), DOM. Sp.z.o.o. Zakład Robót Komunikacyjnych (Poznań), TFP Babimost, firma SECO/WARWICK (Świebodzin),Ingram Micro Cfs (Świebodzin), Rzeźnictwo Zyguła (Zbąszynek), PHENIX Nowy Tomyśl.
Od 5 godziny lekcyjnej uczniowie mieli możliwość spotkania z przedstawicielem Klubu Pracy ze Świebodzina. Prowadząca przekazała organizatorkom – pani Elżbiecie Spychale, pani Marioli Szukalskiej i pani Izabeli Michalak, bardzo pozytywne opinie na temat naszej szkoły i młodzieży. Maturzyści wykazywali duże zainteresowanie ofertami pracy w dużych firmach, a gimnazjaliści – drobnymi pracodawcami i ofertą praktycznej nauki zawodu.
Wystawcy prezentujący swoją ofertę byli bardzo zadowoleni z możliwości zaprezentowania się przed lokalną młodzieżą.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarium roku szkolnego.