bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewać każdy może „

11 czerwca br. uczennica 1. klasy liceum naszej szkoły-Weronika Grina uczestniczyła w I edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pt. „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE” w Zielonej Górze, organizowanego przez Instytut Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ramach Festiwalu Nauki (pod tegorocznym hasłem: „Nauka biletem do przyszłości!”) do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie z różnych szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży szkolnej do podzielenia się swoimi umiejętnościami wokalnymi i językowymi, promowanie swojej twórczości artystycznej, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, doskonalenie sprawności językowych poprzez aktywność twórczą.

Uczestnicy konkursu – soliści i dwa zespoły – zaśpiewali po angielsku i po rosyjsku. W składzie jury byli wykładowcy Instytutu Neofilologii UZ, w tym dyplomowany emisjonista głosu. Komisja oceniała występy zarówno pod względem językowym, jak i muzycznym.

Weronika jako pierwsza na liście uczestników pięknie zaprezentowała się na scenie z przygotowaną w języku angielskim piosenką „You are the Reason”. Z radością informujemy, że jurorzy przyznali naszej uczennicy wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy Weronice dalszych sukcesów!

Szczególne podziękowania dla pana Michała Łysiaka za muzyczne przygotowanie naszej uczennicy!

Opiekun – Tatiana Zalewska