bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|14-11-2019

Szkolne obchody Dnia Niepodległości

11 listopada minęła 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła upamiętniła to wielkie wydarzenie aż trzykrotnie.

W piątek 8 listopada dołączyliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”, której inicjatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Rada Dzieci i Młodzieży. W ramach tego przedsięwzięcia wszystkie klasy o godz. 11:11 odśpiewały uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. Warto zauważyć, że była to kontynuacja akcji z ubiegłego roku „Rekord dla Niepodległej”, w której także uczestniczyliśmy.

W poniedziałek 11 listopada troje naszych uczniów z pocztu sztandarowego – Wiktoria Dura z klasy 2A, Karolina Winiarz z klasy 3A oraz Dawid Wiliński z klasy 4M – reprezentowało szkołę podczas miejskich uroczystości Święta Niepodległości. Uczestniczyli oni we mszy świętej w intencji ojczyzny, a następnie przeszli w uroczystym pochodzie, którego zwieńczeniem było złożenie kwiatów przez włodarzy miasta oraz przedstawicieli jednostek organizacyjnych gminy. Cieszy nas bardzo coroczna obecność sztandaru na tej uroczystości. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich godnego reprezentowania naszej szkoły.

Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów Święta Niepodległości był uroczysty apel, który odbył się w holu głównym szkoły w środę 13 listopada. Przygotowali go wybrani uczniowie pod kierunkiem pana Ryszarda Pietrzaka. Podczas apelu delegacja uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą, p. Pietrzak wygłosił krótką mowę, z kolei Kamila Suwiczak zaśpiewała piosenki „Wolność” i „4:30”. W tym dniu także patriotycznego ducha pobudzały znane wszystkim pieśni żołnierskie i narodowe, które wybrzmiewały z głośników na każdej przerwie.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania ekspozycji „Polska Niepodległa” w szkolnym muzeum – jest ono otwarte codziennie na długiej przerwie.