bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|05-12-2019

Warsztaty „Matematyka inaczej”

W środę (4 grudnia) gościliśmy w naszej szkole Laboratorium Matematyczne „Paradoks”. To koło naukowe działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych (3A, 4IAE, 4M), a zostało ono zorganizowane z inicjatywy pani Elżbiety Spychały.

Goście prowadzili warsztaty z cyklu „Mobilny UZ” pt. „Matematyka inaczej”, w ramach których uczniowie brali udział w różnych zabawach z matematyką w roli głównej. Wśród nich przewidziano Rozgrywki Chłopskiej Szkoły Biznesu. Uczestnictwo w zabawie było dla naszych uczniów doskonałym treningiem cennych umiejętności. Uczniowie ćwiczyli bowiem myślenie strategiczne, sztukę negocjacji oraz nawiązywanie kontaktów handlowych z przedsiębiorcami z różnych miast europejskich. Była to świetna okazja do wzbogacenia wiedzy finansowej.

Gra sprawiła naszym uczniom dużo radości. Sprzyjała ona integracji i wspólnej zabawie. Wszystko to spowodowało, że cieszyła się niemałym zainteresowaniem.

Fot. Laboratorium Matematyczne Paradoks