bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|06-12-2019

Mikołajki w CKZiU

6 grudnia – z samego rana – naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jak wiadomo, jego przybycia oczekują wszyscy z wielką niecierpliwością. Nie inaczej było w naszej szkole, choć nie jest tajemnicą, że Mikołaj odwiedza tylko tych, którzy przez cały rok byli grzeczni. Okazało się, że wśród społeczności szkolnej na spotkanie z nim zasłużyli wszyscy. Odwiedził on bowiem nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i pozostałych pracowników. Wszystkich obdarował słodyczami, co najdobitniej poświadcza o naszych dobrych uczynkach.

Wizyta Mikołaja to nie jedyny akcent mikołajkowy, który miał miejsce w tym dniu. Na 3 i 4 lekcji z inicjatywy klasy 1IA pod kierunkiem pani Magdaleny Krajkowskiej w budynku sali gimnastycznej zorganizowano Turniej Mikołajkowy. Wzięły w nim udział wszystkie nasze klasy. Uczniowie mierzyli się z bardzo zróżnicowanymi konkurencjami, m.in. rysowanie św. Mikołaja, przygotowywanie choinkowych łańcuchów na czas, świąteczny konkurs karaoke czy test wiedzy o Mikołaju.

Zmagania uczniów oceniał św. Mikołaj. Był on wspierany przez panie dyrektor – p. Ewę Omelczuk i p. Joannę Korzeniewską – oraz Doriana Górala z kl. 2A. W przerwie między rozgrywkami wystąpiły szkolne cheerleaderki, które do występu przygotowała pani Wioleta Muszyńska. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce przypadło w udziale klasom 2A, 3IM2 oraz 4M. Gratulujemy!