bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|13-12-2019

Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła włączyła się aktywnie w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu się uczniów, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, które pomogły w zrealizowaniu najważniejszych potrzeb wybranej przez nas rodziny.

Zaangażowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim bardzo dziękujemy! Na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa 2A, która w ramach pomocy otworzyła minibistro pn. Departament dobra. W ciągu trzech dni – od 2 do 4 grudnia – w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie w szkolnej świetlicy mogli zakupić gofry i tosty. Dochód w całości został przeznaczony na Szlachetną Paczkę.

Nad całością tego dobroczynnego przedsięwzięcia czuwała pani wicedyrektor Joanna Korzeniewska, która podziękowała wszystkim darczyńcom słowami Olgi Tokarczuk – tegorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla: żeby współczuć, trzeba być samemu słabym i znać cierpienie; trzeba upaść, przewrócić się, trzeba umieć płakać. W ten sposób pani wicedyrektor podkreśliła wielkość wszystkich, którzy wsparli tę akcję. Jak dodała, najpiękniejszym finałem była radość i wdzięczność Naszej Wybranej Rodziny.

Ufamy, że odtąd Szlachetna Paczka będzie naszą coroczną tradycją i nie zabraknie osób, które będą chciały dzielić się dobrem.