bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|17-01-2020

Koncert Kolęd i Pastorałek

W czwartek 16 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku. W wydarzeniu udział wzięli m.in. uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Zbąszynku, Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury czy słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Mieszkańcy miasta i wszyscy zainteresowani mogli wysłuchać wielu kolęd, pastorałek i innych piosenek o tematyce bożonarodzeniowej. Warto podkreślić, że dobrany repertuar cechowała niekonwencjonalność. Wszystkie utwory zaś sprzyjały temu, aby ponownie zaprowadzić w naszych sercach świąteczną atmosferę pełną miłości i pokoju. Niewątpliwie przyczyniły się do tego także dekoracje, pośród których muzyczne aranżacje brzmiały jeszcze magiczniej.

Cieszymy się, że i my jako szkoła mogliśmy uczestniczyć w tym tradycyjnym już wydarzeniu zorganizowanym notabene po raz piętnasty. Dumnie reprezentowali nas następujący uczniowie (w kolejności alfabetycznej): Patrycja Bartkowiak (1B), Anna Bem (1A), Aleksandra Biniakowska (1A), Aleksandra Derda (1B), Weronika Grina (3A), Mikołaj Hoffman (1B), Mikołaj Jundziłł (2B), Katarzyna Koźmińska (1B), Nikola Kromska (1A), Hanna Kucała (1A), Kinga Mazurczak (2B), Zofia Pawłowska (1B), Alicja Pluskota (1A), Kamila Suwiczak (3A), Wiktor Szymański (2B), Andżelika Śmiałek (1B), Joanna Wróblewska (1B). Razem z nimi na scenie była również p. Barbara Zaremba, która przygotowywała młodzież do tego koncertu (przy wsparciu p. Michała Łysiaka).

Wokaliści zaśpiewali piosenkę pt. Uciekali z musicalu Metro, co spotkało się z dużym uznaniem publiczności. Jest nam niezmiernie miło, że wymienieni wyżej uczniowie zechcieli poświęcić swój wolny czas, aby reprezentować szkołę oraz pochwalić się swoimi wokalnymi umiejętnościami.

Wystąpienie naszych uczniów do obejrzenia i wysłuchania poniżej:

https://www.facebook.com/ckziuzbaszynek/videos/2894569287264493/

Niżej także zdjęcia Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury: