bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

XVIII Olimpiada Znajomości Afryki

W poniedziałek 2 marca w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wielkopolskim odbył się okręgowy etap XVIII edycji Olimpiady Znajomości Afryki. Z naszej szkoły do konkursu zakwalifikowali się Piotr Sołtysik z klasy 1EM oraz Wiktoria Dura z klasy 2A.

Olimpiada Znajomości Afryki wprowadza uczniów w świat wiedzy o kontynencie afrykańskim oraz pracujących tam blisko 900 polskich misjonarzy, dbając o ich rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny oraz społeczny. Od uczestników na tym etapie wymagany jest zakres i poziom wiedzy oraz umiejętności niezbędne do uzyskania oceny celującej na zakończenie nauki z następujących przedmiotów: geografia, historia, religia, wiedza o kulturze, filozofia.

Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie. Słowa podziękowania należą się również p. Hannie Pracuk, która czuwała nad przygotowaniem naszych uczniów.